Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą – 16. 07. 2023

 1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Matki Bożej Szkaplerznej, we wtorek św. Szymona z Lipnicy kpł., w czwartek bł. Czesława kpł., w piątek św. Apolinarego Bpa i M., w sobotę św. Marii Magdaleny.
 2. Dzisiaj 16 lipca przypada w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dzień ten nazywany jest często dniem Matki Bożej Szkaplerznej, gdyż bezpośrednio wiąże się z nabożeństwem szkaplerza.
 3. Dzisiaj przypada Odpust w parafii Czarnów z racji Patronki parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Suma Odpustowa o godz. 13.30
 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. W Kostrzynie nie ma Mszy św. o godz. 11.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00
 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
 7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne dla ośrodka misyjnego w Kambi, w Sierra Leone w Afryce. O Misjach i pracy misyjnej w Sierra Leone opowie s. Tymotea Anna Kowalewska, pochodząca z naszej parafii, aktualnie pracująca na misjach w Sierra Leone.
 8. Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna PRZYSTANEK JEZUS odbędzie się w dniach 31.07-5.08 br. Bazą PJ będzie siedziba księży salezjanów w Trzcińcu obok lotniska Broczyno, na którym odbędzie się Pol’and’Rock Festiwal. PJ rozpoczną rekolekcje i warsztaty dla ewangelizatorów na temat „Aby byli jedno”, które wygłosi „ojciec przystanku” bp Edward Dajczak. W bazie PJ-tu stanie scena i namiot, który będzie miejscem modlitwy, spotkań  z gośćmi, a także koncertów. Obok zespołu przystankowego zagrają m. in. Adam Bubik, Michał Król, Fisheclectic i White Deer.
 9. W dniach od 31. 07. do 12. 08. 2023 r. organizowana jest 41 Piesza Pielgrzyma Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę tylko online na stronie pielgrzymkagorzowska.diecezjazg.pl
 10. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o dopilnowanie, by dzieci uczęszczały w niedzielę i święta nakazane na Mszę św.
 11. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeba kościoła.. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów, Dobrodziejów, oraz wszystkich przebywających i udających się na kolonie, obozy i urlopy wakacje. Również w naszej parafii tradycyjne zatrzymają się na nocleg grupy harcerzy.
ks. Radosław GabryszOgłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą – 16. 07. 2023