Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 23. 07. 2023

 1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Kingi dz., we wtorek św. Jakuba Apostola i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, w środę świętych Joachima i Anny – Rodziców NMP, w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.
 2. Z racji św. Krzysztofa i Dnia Kierowców w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 i o godz. 18.00 w Kostrzynie oraz w Dąbroszynie o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
 3. W środę przypada Dzień Babci i Dziadka. Z tej racji papież Franciszek skierował specjalne Orędzie na III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
 4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele odbywa się zbiórka do puszek na cele misyjne dla ośrodka misyjnego w Kambi, w Sierra Leone w Afryce. O Misjach i pracy misyjnej w Sierra Leone opowiada s. Tymotea Anna Kowalewska, pochodząca z naszej parafii, aktualnie pracująca na misjach w Sierra Leone.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w kościółku – kaplicy będzie sprawowana Msza św. trydencka.
 7. We wtorek ks. Krzysztof obchodzi imieniny. Mszę św. imieninową ks. Krzysztof odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w kościółku jako Mszę trydencką.
 8. Zgodnie z Dekretem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego z dniem 1 sierpnia br., Kan. Dr Radosław Gabrysz, dotychczas pracujący w Świebodzinie został mianowany proboszczem naszej parafii. Dnia 1 sierpnia br., Ks. Kan. Radosław Gabrysz na Mszy św. o godz. 18.00, zgodnie z przepisami kościelnymi obejmie urząd proboszcza w naszej parafii. Na tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji nowego Ks. Proboszcza i serdecznie Go powitamy.
 9. W dniach od 31. 07. do 12. 08. 2023 r. organizowana jest 41 Piesza Pielgrzyma Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę.
 10. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
 11. Działająca przy parafii kolegiackiej w Głogowie Fundacja Wspólnota „WiaryGODni” zaprasza do udziału w konferencji charyzmatycznej „Co Duch mówi do Kościoła?”, która odbędzie się 2 września (sobota) w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Wśród prowadzących są goście z USA: Prowadzący podzielą się doświadczeniem głoszenia Dobrej Nowiny oraz opowiedzą ze swej perspektywy m. in. o tym, jak w dzisiejszym świecie możemy dzielić się swoją wiarą.
 12. Dni skupienia dla wszystkich pragnących poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów odbędą się 16 września (sobota) w Zielonej Górze i 17 września(niedziela) w Ośnie Lubuskim. Szczegóły na plakatach.
 13. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.
 14. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kościółka Adoracji NS. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeba kościoła.. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów, Dobrodziejów, oraz wszystkich przebywających i udających się na kolonie, obozy i urlopy wakacje. Również w naszej parafii tradycyjne zatrzymają się na nocleg grupy harcerzy.
ks. Radosław GabryszOgłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą – 23. 07. 2023