Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 09. 07. 2023

  1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Benedykta – Patrona Europy, w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Bpa i M., w czwartek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Bonawentury Bpa i DK
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00
  4. Dzisiaj o godz. 11.00 w małym kościółku Msza św. trydencka.
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  6. Wczoraj 8 lipca na Tarczyński Arena we Wrocławiu odbyło się, dla 30-tysięcznej liczby wiernych spotkanie „uwielbić Jezusa”. Za organizacją projektu ChwałaMu stoi Fundacja „Rozpal wiarę”. Wrocławskie spotkanie to druga edycja wydarzenia, które swoją premierę miało w sierpniu ubiegłego roku w Atlas Arenie w Łodzi. Również z naszej parafii we wczorajszym spotkaniu brała udział grupa wiernych.
  7. Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna PRZYSTANEK JEZUS odbędzie się w dniach 31.07-5.08 br. Bazą PJ będzie siedziba księży salezjanów w Trzcińcu obok lotniska Broczyno, na którym odbędzie się Pol’and’Rock Festiwal. PJ rozpoczną rekolekcje i warsztaty dla ewangelizatorów na temat „Aby byli jedno”, które wygłosi „ojciec przystanku” bp Edward Dajczak. W bazie PJ-tu stanie scena i namiot, który będzie miejscem modlitwy, spotkań  z gośćmi, a także koncertów. Obok zespołu przystankowego zagrają m. in. Adam Bubik, Michał Król, Fisheclectic i White Deer.
  8. W dniu 20. 07. 2023 r. w czwartek od godz. 8.00 w Przychodni Rodzinnej „Remedium”, przy ul. Jagiellońskiej 2 w Kostrzynie nad Odrą, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  9. Rozpoczął się czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.
  10. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeba kościoła.. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów, Dobrodziejów, oraz wszystkich przebywających i udających się na kolonie, obozy i urlopy wakacje.
ks. Radosław GabryszOgłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą – 09. 07. 2023