I Piątki, I Soboty

Tygodnik Idziemy – 3 grudnia 2020

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”.
(Dz. 83)🌷
Pięć warunków dobrej spowiedzi:
1️⃣ Rachunek sumienia
2️⃣ Żal za grzechy
3️⃣ Mocne postanowienie poprawy
4️⃣ Wyznanie grzechów
5️⃣ Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

❤️„Z nadmiernego miłosierdzia mego Serca obiecuję ci, że wszechmocna miłość tego Serca wszystkim przystępującym przez dziewięć z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii św. da ostateczną łaskę pokuty tak, że nie umrą w stanie Jego niełaski ani bez sakramentów świętych i że Serce moje będzie dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci”.
(objawienia Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque)🌼🌸🌺

👉Pamiętajmy, aby w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą Bogu za grzechy. To jest istota tego nabożeństwa objawiona św. Małgorzacie Marii Alacoque przez Pana Jezusa.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny:
„W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu”
(Dz. 687)
„Wtem usłyszałam głos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca 2021 r. zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli  wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

Ks. Wojciech SkóraI Piątki, I Soboty