Aktualności i multimedia

W obronie dziedzictwa i dobrego imienia św. Jana Pawła II

  1. W intencji Kościoła w Polsce i w świecie, w obronie dziedzictwa i dobrego imienia św. Jana Pawła II odbędą się przy naszym kościele i w Mieście nabożeństwa i procesje:

  • W  piątek 31. 03. 2023 o godz. 18.35 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami Miasta. Trasa Drogi Krzyżowej: ul. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowska, Wodna, Wyszyńskiego.

  • W  Niedzielę Palmową  02. 04. 2023 o godz. 12.30 – Msza św. w naszym kościele i po Mszy św. procesja ulicami Miasta z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i Relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego. O godz. 14.00 na Placu będziemy odmawiać Różaniec Papieski i śpiewać pieśni religijne. Zakończenie procesji Koronką do Miłosierdzia Bożego, modlitwą o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i błogosławieństwem Relikwiami św. Jana Pawła II na Placu Wojska Polskiego. Trasa procesji z naszego kościoła: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wodna, Kopernika, Sikorskiego, Plac Wojska Polskiego. Jest to procesja dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych, w obronie wiary w Narodzie i w obronie wolności religijnej. Będziemy się modlić o zaprzestanie znieważania św. Jana Pawła II w Polsce i zaprzestania walki z ludźmi wierzącymi.

 

  1. I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.15: Różaniec i rozważania

 

Cudowny Medalik

źródło: dladuszy.piotrskarga.pl [dostęp:27.11.2021]

27.XII. Święto Cudownego Medalika – Msza św. godz. 18.00

 I PIĄTKI i I SOBOTY MIESIĄCA

Tygodnik Idziemy – 3 grudnia 2020

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”.
(Dz. 83)
Pięć warunków dobrej spowiedzi:
1️⃣ Rachunek sumienia
2️⃣ Żal za grzechy
3️⃣ Mocne postanowienie poprawy
4️⃣ Wyznanie grzechów
5️⃣ Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

❤️„Z nadmiernego miłosierdzia mego Serca obiecuję ci, że wszechmocna miłość tego Serca wszystkim przystępującym przez dziewięć z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii św. da ostateczną łaskę pokuty tak, że nie umrą w stanie Jego niełaski ani bez sakramentów świętych i że Serce moje będzie dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci”.
(objawienia Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque)

Pamiętajmy, aby w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą Bogu za grzechy. To jest istota tego nabożeństwa objawiona św. Małgorzacie Marii Alacoque przez Pana Jezusa.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny:
„W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu”
(Dz. 687)
„Wtem usłyszałam głos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca 2021 r. zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli  wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

ks. Radosław GabryszW obronie dziedzictwa i dobrego imienia św. Jana Pawła II