11. 11. 2022 – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

.

1. W piątek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 104 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele w Kostrzynie o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 9.30. Po Mszy św. śpiew pieśni religijno – patriotycznych. Zapraszamy chór i grupy wokalno – muzyczne. Zapraszamy do udziału we Mszy św. poczty sztandarowe, Władze Miasta, dzieci, młodzież i dorosłych, służbę liturgiczną, harcerzy i wszystkich, którym dobro Ojczyzny jest szczególnie drogie. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00 także za Ojczyznę zamówiona przez mieszkańców Dąbroszyna. W piątek można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych.

I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.15: Różaniec i rozważania

Cudowny Medalik

źródło: dladuszy.piotrskarga.pl [dostęp:27.11.2021]

27.XII. Święto Cudownego Medalika – Msza św. godz. 18.00

Bp Lityński dziękuje świeckim za zaangażowanie w Kościele

https://wf1.xcdn.pl/files/21/09/09/209780_ZR1J_a_83.jpg.webp [dostęp:10.09.2021]

ODZNACZENI ZA ZASŁUGI DLA DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO – GORZOWSKIEJ  2021

Z naszej parafii Panie: ALFREDA GRUSZECKA  i  HALINA KOCHANOWSKA

Odznaczenia "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"

I PIĄTKI i I SOBOTY MIESIĄCA

Tygodnik Idziemy – 3 grudnia 2020

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”.
(Dz. 83)🌷
Pięć warunków dobrej spowiedzi:
1️⃣ Rachunek sumienia
2️⃣ Żal za grzechy
3️⃣ Mocne postanowienie poprawy
4️⃣ Wyznanie grzechów
5️⃣ Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

❤️„Z nadmiernego miłosierdzia mego Serca obiecuję ci, że wszechmocna miłość tego Serca wszystkim przystępującym przez dziewięć z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii św. da ostateczną łaskę pokuty tak, że nie umrą w stanie Jego niełaski ani bez sakramentów świętych i że Serce moje będzie dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci”.
(objawienia Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque)🌼🌸🌺

👉Pamiętajmy, aby w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą Bogu za grzechy. To jest istota tego nabożeństwa objawiona św. Małgorzacie Marii Alacoque przez Pana Jezusa.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny:
„W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu”
(Dz. 687)
„Wtem usłyszałam głos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca 2021 r. zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli  wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

Ks. Wojciech Skóra11. 11. 2022 – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI