Aktualności i multimedia

13. 05. 2022 – PROCESJA FATIMSKA ULICAMI MIASTA – godz. 18.35

.

  1. W najbliższy piątek 13 maja przypada Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i rocznica sprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do Kostrzyna. O godz. 18.00 będzie Msza św. i po Mszy św. Procesja Fatimska z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. Rozpoczęcie procesji po Mszy św. około godz. 18.35. W czasie procesji będziemy odmawiać Różaniec i będziemy śpiewać pieśni Maryjne. W procesji wraz z rodzicami uczestniczą w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do I Komunii św. Na Placu Wojska Polskiego zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Zakończenie procesji około godz. 19.40 Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji..

  2. Od 1 niedzieli miesiąca maja odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo majowe przy krzyżu i figurce Matki Bożej.

I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.15: Różaniec i rozważania

 

Cudowny Medalik

źródło: dladuszy.piotrskarga.pl [dostęp:27.11.2021]

27.XII. Święto Cudownego Medalika – Msza św. godz. 18.00

 

Bp Lityński dziękuje świeckim za zaangażowanie w Kościele

https://wf1.xcdn.pl/files/21/09/09/209780_ZR1J_a_83.jpg.webp [dostęp:10.09.2021]

ODZNACZENI ZA ZASŁUGI DLA DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO – GORZOWSKIEJ  2021

Z naszej parafii Panie: ALFREDA GRUSZECKA  i  HALINA KOCHANOWSKA

Odznaczenia "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"

Odznaczenia "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"

 I PIĄTKI i I SOBOTY MIESIĄCA

Tygodnik Idziemy – 3 grudnia 2020

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”.
(Dz. 83)🌷
Pięć warunków dobrej spowiedzi:
1️⃣ Rachunek sumienia
2️⃣ Żal za grzechy
3️⃣ Mocne postanowienie poprawy
4️⃣ Wyznanie grzechów
5️⃣ Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

❤️„Z nadmiernego miłosierdzia mego Serca obiecuję ci, że wszechmocna miłość tego Serca wszystkim przystępującym przez dziewięć z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii św. da ostateczną łaskę pokuty tak, że nie umrą w stanie Jego niełaski ani bez sakramentów świętych i że Serce moje będzie dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci”.
(objawienia Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque)🌼🌸🌺

👉Pamiętajmy, aby w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą Bogu za grzechy. To jest istota tego nabożeństwa objawiona św. Małgorzacie Marii Alacoque przez Pana Jezusa.

Z Dzienniczka św. s. Faustyny:
„W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu”
(Dz. 687)
„Wtem usłyszałam głos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca 2021 r. zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Czyli  wszyscy tj.: dzieci, młodzież i dorośli winni uczestniczyć we Mszy św. Zwalnia tylko poważna przeszkoda.

Ks. Wojciech Skóra13. 05. 2022 – PROCESJA FATIMSKA ULICAMI MIASTA – godz. 18.35