ADWENT – RORATY

1.  Rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata.

2. MSZE ŚW. RORATNIE. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.

3. W adwentowe soboty o poranku będziemy sprawować msze roratnie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Najbliższe roraty „trydenckie” w sobotę 4 grudnia o godz. 6:00 rano w „małym kościele”. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub odpowiednio zabezpieczone świece.

4. Roraty w Dąbroszynie na mszach świętych w tygodniu w czasie adwentu, najbliższa w piątek 3 grudnia o godzinie 17:00. Zapraszamy z lampionami i świecami, szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii i dzieci rocznicowe oraz kandydatów do bierzmowania. Przed mszą w piątek o 16:30 spowiedź.

Ks. Wojciech SkóraADWENT – RORATY