Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 25. 06. 2023

 1. W tym tygodniu przypada: w środę św. Ireneusza Bpa i M., w czwartek świętych Apostołów Piotra i Pawła
 2. W miesiącu czerwcu odprawiamy codziennie nabożeństwo do NSPJ w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. W ostatnią niedzielę przy naszym kościele odbył się Festyn Parafialny. Festyn Parafialny organizowany był z racji Uroczystości Matki Bożej z Rokitna i Roku Mikołaja Kopernika550 Rocznica Urodzin. Dziękujemy organizatorom, sponsorom, zespołom muzyczno – wokalnym i uczestnikom zaangażowanych w przygotowanie i prowadzenie Festynu, Paniom za upieczenie ciasta i wszystkich uczestników Festynu.
 5. W czwartek obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00 i 18.00, w Dąbroszynie o godz. 17.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Świętopietrze.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6,15.
 7. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
 8. Od przyszłej niedzieli w okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. W Kostrzynie nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00, nie będzie Mszy św. o 8.00
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic Różańcowych.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
 11. Rozpoczął się czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę św.
 12. W dniu 20. 07. 2023 r. w czwartek od godz. 8.00 w Przychodni Rodzinnej „Remedium”, przy ul. Jagiellońskiej 2 w Kostrzynie nad Odrą, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
 13. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeba kościoła.. Modlimy się w intencji Jubilatów i Solenizantów, Dobrodziejów, oraz wszystkich przebywających i udających się na wakacje.
ks. Radosław GabryszOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 25. 06. 2023