2. 06. 2020 godz. 18.00 – POŚWIĘCENIE ZABYTKOWEJ KAPLICY

We wtorek do naszej parafii przyjeżdża Ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Ksiądz Biskup dokona w Dąbroszynie godz. 17.00 poświęcenia ołtarza, nastawy ołtarzowej, obrazu św. Józefa i Drogi Krzyżowej. Obrzęd poświęcenia rozpocznie się Nabożeństwem czerwcowym do NSPJ. W Kostrzynie Ksiądz Biskup o godz. 18.00 odprawi Mszę św. i dokona poświęcenia odremontowanej zabytkowej kaplicy oraz dokona uroczystego wprowadzenia do kaplicy Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po poświęceniu Kaplicy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w uroczystościach odpustowych i w dniu poświęcenia Kaplicy w Kostrzynie i ołtarza w Dąbroszynie.

Kaplica przy ul Foto:Ryszard Dubik

Zabytkowa kaplica w Kostrzynie nad Odrą