OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024 R.

1. Wszystkim Matkom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  2. Dzisiaj rocznica I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9:30; w Dąbroszynie o godz. 12:30.
  3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na festyn parafialny w Dąbroszynie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:30 z udziałem dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św. (zamiast godz. 11:00); następnie dalsze uroczystości.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie do czwartku o godz. 17:30. W piątek nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Od piątku nabożeństwa będą sprawowane po Mszy św. wieczornej (także w niedzielę).
  5. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 12.30 i 18.00, a o godz. 9:00 – Msza św. z procesją ulicami: kard. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowską, Wodną i Wyszyńskiego. Zachęcamy do zamieszczenia dekoracji eucharystycznych w naszych oknach i obejściach, przy których możemy wykorzystać specjalne emblematy zawarte w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym. Możemy również wywiesić flagi. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz na ul. Wyszyńskiego: grupy modlitewne i mieszkańcy;

II ołtarz na ul. Wojska Polskiego: mieszkańcy;

III ołtarz na ul. Gorzowskiej: Odnowa w Duchu Świętym, mieszkańcy;

IV ołtarz na ul. Wodnej: grupa trydencka, mieszkańcy.

W Dąbroszynie Msza św. z procesją o godz. 11.00. Mieszkańców Dąbroszyna prosimy o przygotowanie ołtarzy, o przygotowanie ołtarza IV przy grocie prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W Kostrzynie i w Dąbroszynie prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, a także innych chętnych o sypanie kwiatków, a grupy modlitewne o niesienie sztandarów i poduszek podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie. Grupę trydencką zapraszamy do niesienia baldachimu i asystę dla kapłana niosącego Najświętszy Sakrament.

W Kostrzynie próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

1. Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała, od piątku po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe, a od soboty na nabożeństwo czerwcowe a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W piątek proboszcz parafii udziela dyspensy od postu piątkowego.
  2. Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpoczniemy Mszą św. o godz. 7:00, następnie medytacja i różaniec (w tym czasie okazja do spowiedzi). Tego dnia odwiedzimy naszych chorych.
  3. Wyjazd autokarowy na jubileusz 130-lecia Zgromadzenia Sióstr Pasterek do Jabłonowa – 1 czerwca. Wyruszamy w sobotę o godz. 4:30 rano z parkingu przy kościele.
  4. W przyszłą niedzielę – adoracyjną – spotkanie Żywego Różańca w kaplicy bocznej po wieczornej Mszy św. i po procesji oktawy Bożego Ciała.
  5. Za tydzień 2 czerwca o godz. 12:00 w małym kościele – Msza św. trydencka.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.
  7. Bierzmowanie dla grupy starszej odbędzie się 5 czerwca o godz. 17:00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wręczenie krzyży dla grupy starszej kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12:30. Bezpośrednie próby przed bierzmowaniem dla kandydatów w piątek (31.05) o godz. 18.45 i w niedzielę (2.06) po Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy o dostarczenie do końca tygodnia wypełnionej karty bierzmowanego.
  8. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wspólnie przeżytą liturgię. Życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Radosław Gabrysz
proboszcz parafii

ks. Radosław GabryszOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024 R.