Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych. Osoby przygotowujące się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową o 19:00. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia i wyrzeczenia.
  3. Przypominamy, że Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej jest w każdą niedzielę o godz. 11.00, a dla młodzieży o godz. 12.30.
  4. W każdy wtorek po Mszy św. wieczornej próba śpiewu chóru parafialnego. Zachęcamy do zapisywania się do chóru.
  5. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych odbywa się w parafii Witnica. Nauki odbywają się w niedzielę o godz. 15.00 w sali parafialnej. Nauki będą trwać co tydzień do 26. 03. o godz. 15.00.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.
  8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes” Dzisiaj jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Może pomagać także przez wysyłanie SMS przez cały rok o treści MISJE na numer 72032
  9. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W dzisiejszą niedzielę w Dąbroszynie podczas Mszy o godz. 11:00 poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym.
  11. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. trydencka w małym kościółku.
  12. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Paschaliki Wielkanocne w cenie 20 zł.
  13. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie w sobotę 11; 18 i 25 marca br., w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy do udziału.
  14. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się w niedzielę 26 marca br. Zachęcamy do modlitwy w intencji zbliżających sę rekolekcji.
  15. We wtorek 7 marca o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie na plebanii osoby chętne doi pomocy w organizacji Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta.
  16. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11:00 w kościele. Zapraszamy.
  17. W przyszłą niedziele o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  18. W środę przypada Dzień Kobiet – na Mszach św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Kobiet i dziewcząt naszej parafii.
  19. W dniach 17-19 marca 2023 r.w Rokitnie, odbędą się weekendowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkół średnich. Poprowadzi je ks. Paweł Bogusz – diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej wraz z młodzieżą. Koszt rekolekcji wynosi 160 zł. Zapisów można dokonywać poprzez formularz elektroniczny: Siloe – przejżyj ZAPISY Po wysłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na e-mail potwierdzający przyjęcie na rekolekcje.
  20. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału wStudium nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci studium mogą również podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium odbędzie się 25 marca br. o godzinie 9.00 mszą św. w  Kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe informacje pod nr tel. 728 443 413
  21. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
ks. Radosław GabryszOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 05. 03. 2023