Wielka Procesja Fatimska 13. 05. 2019

1. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. W Dąbroszynie nabożeństwo codziennie wieczorem. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo o godz. 19.00 przy Krzyżu i figurce Matki Bożej.
  2. W poniedziałek 13 maja przypada przypada Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i Rocznica sprowadzenia z Rzymu Relikwii św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 będzie Msza św. i po Mszy św. Wielka Procesja Fatimska z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego Miasta. W procesji wraz z rodzicami uczestniczą w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do I Komunii św., dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. i pozostałe dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i z zespołu szkół oraz dorośli. Na Placu Wojska Polskiego zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Zakończenie procesji około godz. 19.40 Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej.

ZAPRASZAMY DO MODLITWY

Ks. Proboszcz, Księża współpracownicy i Siostry Pasterki