Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 18. 11. 2018

1. W tygodniu przypada: jutro rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego kpł., w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w sobotę św. męcz. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2019, pojedyncze i składane.
  4. W czwartek z racji św. Cecylii będziemy się modlić w intencji chóru Parafialnego, p. Organisty, w intencji Diakoni Muzycznej, Parafialnej Scholi Gregoriańskiej i w intencji scholi dziecięcej Iskierki.
  5. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  6. Nasza parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Do naszej parafii przyjedzie kleryk z Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odra rozpoczniecie 25. XI. o godz. 20,00 Mszą św. w intencji Ojczyzny. Adoracja zakończy się 26. XI. Mszą św. o godz. 18.00
  10. I Diecezjalne Spotkanie Kobiet oraz „Magnificat – Posługa Kobiet Katolickich” odbędzie się 24 listopada w parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście. Gościem spotkania będzie dr Anna Saj. Program: 09.30 – Rejestracja; 10.00 – Eucharystia – uroczysty obiad (sali w Podmoklach Małych); ok. 17.00 – zakończenie; Koszt: 20 zł; Zgłoszenia: diecezjazg@interia.pl; +48 666 028 221, www.babimost.parafia.info.pl
  11. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 dziewczynki ze scholi Iskierki mają uroczyste przyjęcie Pelerynek.
  12. Tak jak w ubiegłych 2 latach organizowany jest w naszej parafii wyjazd narciarsko – wypoczynkowy do Karpacza na ferie zimowe od 20 do 25 stycznia 2019 r. Więcej informacji na plakacie i u ks. Piotra. Zapisy do 10 grudnia.
  13. Spotkanie z księdzem opiekunem grupy starszej osób przygotowujących się do bierzmowania w piątek 23 listopada o godzinie 18:45 w Kościele. Grupa młodsza osób przygotowujących się do bierzmowania będzie miała krótkie spotkanie z księdzem opiekunem w niedzielę 25 listopada po Mszy świętej o 12:30. Obecność obowiązkowa.
  14. Trwają prace remontowe Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 18. 11. 2018