Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 17. 11. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny dz. i M., w środę św. Rafała Kalinowskiego Kpł., w czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii Dz. i M. – Patronki organistów i chórów kościelnych, w sobotę św. Klemensa Pp. i M.
  2. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  4. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  7. Zbliża się Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Paradyskiej z Paradyża. Z tej racji rozprowadzamy „Cegiełki” na koronę dla Matki Bożej Paradyskiej. Wysokość ofiary jest dobrowolna i zależy od woli ofiarodawcy. „Cegiełki” rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła.
  8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas I ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4 oraz ze Szkoły Nr 2 mieszkających na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.
  9. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w rycie nadzwyczajnym – msza trydencka. W czasie Mszy św. śpiewa Schola Gregoriańska.
  10. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  11. II Diecezjalne Spotkanie Kobiet odbędzie się 23 listopada br. (sobota) w parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście. Rozpoczęcie w kościele o godz. 10.00 Zgłoszenia na babimost.parafia.info.pl
  12. W piątek z racji św. Cecylii będziemy się modlić w intencji Chóru Parafialnego, p. Organisty, w intencji Diakoni Muzycznej, zespołu parafialnego Młodzi Duchem, Parafialnej Scholii Gregoriańskiej i w intencji scholii dziecięcej Iskierki.
  13. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim składamy najlepsze życzenia.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 17. 11. 2019