Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 14. 11. 2021

1. Wierni, którzy w 8 dowolnych dni listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu.
  2. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  3. W piątek 19. XI. przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post w naszej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada: we wtorek NMP Ostrobramskiej, w środę św. Elżbiety Węgierskiej zak., w czwartek bł. Karoliny Kózkówny dz. M., w sobotę św. Rafała Kalinowskiego kpł.
  5. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.
  6. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  7. Dzisiaj przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Z tej racji w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można też wysyłać SMS o treści RATUJE na numer 72405 od dziś do 01. 2022
  8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 i po Mszy św. nauka. Kurs będzie trwał od 14. XI. do 19. XI. Od jutra nauki o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w kursie.
  9. W dniach 20-21.11.2021 r. (sobota/niedziela) w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Na niedzielny koncert w Paradyżu o godz. 10.00, Eucharystię i poczęstunek zaproszeni są chętni młodzi.
  10. W dzisiejsza niedzielę na Mszach św. ubogacają liturgię pieśniarze operowi z Białorusi: wykonują pieśni religijne i rozprowadzają też płyty.
  11. Zespół Młodzi Duchem wraz ks. opiekunem i Odnową w Duchu Świętym zapraszają na Wieczór Chwały w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla. Uwielbienie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w sobotę 20 listopada.
  12. Rekolekcje dla mężczyzn – z charyzmatycznym kapłanem o Antonello Cadeddu z Brazylii, założycielem wspólnot ewangelizacyjnych na całym świecie, odbędą się w Rokitniew dniach od 19 do 21 listopada Rozpoczęcie w piątek (19.11.) o godz. 17.30. Zakończenie w niedzielę (21.11.) w południe. Koszt trzydniowego pobytu w Rokitnie – 170 zł. Zapisy w Bractwie św. Józefa w Gorzowie pod nr. tel.: 696 055 229; 663 430 024. Zapraszamy do zapoznania się z doświadczeniem ewangelizacji.
  13. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
  14. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w Dąbroszynie wraz z rodzicami przychodzą w niedzielę 21 listopada na mszę o 11:00 w Dąbroszynie i spotkanie formacyjne.
  15. W przyszłą niedzielę, dnia 21.11.2021 podczas wszystkich Mszy św. w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.
  16. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczących katechetów.
  17. W maju przyszłego roku od 17 do 27 maja planowana jest pielgrzymka 11 dniowa z naszej parafii do Włoch – więcej informacji i zgłoszenia chętnych (do końca listopada) u ks. Piotra
  18. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i na ogrzewanie kaplicy i kościoła. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 14. 11. 2021