Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 13. 11. 2022

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, we wtorek św. Alberta Wielkiego Bpa i DK, w środę św. Gertrudy dz., w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej zak., w piątek bł. Karoliny Kózkówny Dz. M. – Patronki Młodzieży i Patronki Ruchu Czystych Serc.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. trydencka w małym kościółku.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, patronalne święto Akcji Katolickiej i grup modlitewnych dla Intronizacji NSPJ.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
  8. W sobotę 19. XI. przypada Rocznica Poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Parafia w Witnicy organizuje pielgrzymkę lotniczą do Ziemi Świętej „Śladami Jesusa” w terminie 5 – 12 czerwca 2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotce przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej parafii w Witnicy. Można zapisać się na tę pielgrzymkę kontaktując się z ks. Michałem Szotem – wikariuszem z Witnicy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  11. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  12. W przyszłą niedzielę 20 listopada br. obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez 9-dniową nowennę o godz. 17.00, która rozpoczęła się w piątek, 11 listopada. W uroczystość odczytamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
  13. W najbliższą niedzielę 20. 11. o godz. 11:00 w Dąbroszynie spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszo Komunijnych.
  14. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy kaplicy. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę zwykłą – 13. 11. 2022