Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 11. 11. 2018

1. W dzisiejszą niedzielę 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich Mszach św. modlimy się w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. dziękczynna za Polskę jest odprawiana w naszej parafii o godz. 9.30. Na początku Mszy św. o godz. 9.30 i po Mszy św. o godz. 11.00 śpiewamy Hymn Państwowy. O godz. 12.00 dzwonią dzwony we wszystkich kościoła dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzisiaj centralne uroczystości w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie o godz. 11.
  2. W tygodniu przypada: dzisiaj św. Marcina, w poniedziałek św. Jozafata Bpa i M., we wtorek Pierwszych Męczenników Polski Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Patronów naszej Diecezji, sobotę św. Elżbiety Węgierskiej zak.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2019, pojedyncze i składane.
  5. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  6. Nasza parafia przygotowuje się do wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. W najbliższy piątek będzie wizytacja występna o tematyce duszpasterskiej i ekonomiczno – gospodarczej. Wizytację przeprowadzą przedstawiciele Kurii Biskupiej.
  7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczyna się dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nauka w Domu Katolickim im. Jana Pawła II (stara plebania). Nauki od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.
  8. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  9. W czwartek rano biuro parafialne nie będzie czynne.
  10. Trwają prace remontowe Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 11. 11. 2018