Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 10. 11. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro św. św. Marcina z Tours Bpa, we wtorek św. Jozafata Bpa i M., w środę świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji, w sobotę NMP Ostrobramskiej-Matki Miłosierdzia.
  2. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  5. Jutro w poniedziałek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 101 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 9.30. Po Mszy św. program religijno- patriotyczny przygotowany przez parafialny zespół muzyczno – wokalny „Młodzi Duchem”. Zapraszamy do udziału we Mszy św. dzieci, młodzież i dorosłych. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00.
  6. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. W sobotę o godz. 10.00 w Kamieniu W. odbędzie się dekanalny zjazd katechetyczny.
  9. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna się Kurs przedmałżeński o godz. 18.00 Mszą św. kościele. Kurs odbędzie się w dniach od 10 listopada do 15 listopada 2019 r. Po Mszy św. dalsze spotkanie w salce. Od poniedziałku do piątku nauki o godz. 19.00 w salce w Domu Katolickim (stara plebania).
  10. Zbliża się Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Paradyskiej z Paradyża. Z tej racji rozprowadzamy „Cegiełki” na koronę dla Matki Bożej Paradyskiej. „Cegiełki” można nabyć w zakrystii lub w kancelarii. Wysokość ofiary jest dobrowolna i zależy od woli ofiarodawcy. Ofiarodawcy mogą wpisać swoje dane osobowe na odrywanej części cegiełki i za pośrednictwem ks. proboszcza przekazać do Seminarium, do akt fundatorów Koron.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas I ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4 oraz ze Szkoły Nr 2 mieszkających na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w rycie nadzwyczajnym – msza trydencka. W czasie Mszy św. śpiewa Schola Gregoriańska.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim składamy najlepsze życzenia.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 10. 11. 2019