Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 07. 11. 2021

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. Wierni, którzy w 8 dowolnych dni listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu.
  3. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli w duchowej łączności z wiernymi nawiedzającymi kościoły i cmentarze odmówią przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwę za zmarłych, odrzucając przy tym wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  4. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada: we wtorek Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego Pp i DK, w czwartek św. Marcina z Tours Bpa, w piątek św. Jozafata Bpa i M., w sobotę świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji.
  6. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  7. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  8. W czwartek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 103 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 9.30. Po Mszy św. śpiew pieśni religijno – patriotycznych. Zapraszamy chór i grupy wokalno – muzyczne. Zapraszamy do udziału we Mszy św. dzieci, młodzież i dorosłych, służbę liturgiczną, harcerzy i wszystkich, którym dobro Ojczyzny jest szczególnie drogie. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00.
  9. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców i opiekunów.
  11. W przyszłą niedzielę przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  12. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 14. XI. do 19. XI. Rozpoczęcie 14. XI. w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 i po Mszy św. nauka. W pozostałe dni nauki o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.
  13. „Pracownia Rozwoju Osobistego od Podstaw” zaprasza małżeństwa i narzeczonych na warsztaty dotyczące komunikacji w związkach pt. Pięć Języków Miłości. Więcej informacji na plakacie.
  14. W dniach 20-21.11.2021 r. (sobota/niedziela) w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Na niedzielny koncert w Paradyżu o godz. 10.00, Eucharystię i poczęstunek zaproszeni są chętni młodzi.
  15. W przyszłą niedzielę na Mszach św. ubogacą liturgię pieśniarze operowi z Białorusi wykonując pieśni religijne, będą też rozprowadzać płyty.
  16. Pielgrzymka kobiet do Babimostu i III Diecezjalne Spotkanie Kobiet, odbędzie się 27 listopada  (sobota) w Babimoście. W programie Msza św. o godz. 11.00, posiłek oraz spotkania z Moniką Gajdą, pedagog i terapeutką.
  17. Zespół Młodzi Duchem wraz ks. opiekunem i Odnową w Duchu Świętym zapraszają na Wieczór Chwały w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla. Uwielbienie rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18:00 w sobotę 20 listopada.
  18. W maju przyszłego roku od 17 do 27 maja planowana jest pielgrzymka 11 dniowa z naszej parafii do Włoch – więcej informacji i zgłoszenia chętnych (do końca listopada) u ks. Piotra.
  19. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom oraz dzieciom za sprzątanie kościoła, kaplicy i uprzątnięcie liści z placu kościelnego. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 07. 11. 2021