Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 06. 11. 2022

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. W tym tygodniu przypada: w środę Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek św. Leona Wielkiego pp i DK., w piątek św. Marcina z Toures, w sobotę św. Jozafata Bpa i M, w przyszłą niedzielę świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski i Patronów naszej Diecezji.
  3. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  6. W piątek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 104 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 9.30. Po Mszy św. śpiew pieśni religijno – patriotycznych. Zapraszamy chór i grupy wokalno – muzyczne. Zapraszamy do udziału we Mszy św. poczty sztandarowe, Władze Miasta, dzieci, młodzież i dorosłych, służbę liturgiczną, harcerzy i wszystkich, którym dobro Ojczyzny jest szczególnie drogie. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00 także za Ojczyznę zamówiona przez mieszkańców Dąbroszyna. W piątek można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Dzisiaj na cmentarzu Stalag III C, Msza św. o godz. 14. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 13.30
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. trydencka w kościółku
  12. Młodzież w wieku 18-35 lat zaprasza się do wspólnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych w Rostocku, w Niemczech, organizowane przez Wspólnotę z Taizé od 28.12 do 01.01. Zapisy do 13.11 przez formularz dostępny na fanpage’u Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Szczegółowych informacji udziela ks. Damian Drop. Link do zapisów: Zapisy na Taize.
  13. Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej odbędą się w dwóch terminach: 18-20 listopada br. w Głogowie i 3-5 marca 2023 r. w Rokitnie.
  14. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy kaplicy. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę zwykłą – 06. 11. 2022