Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 31. 10. 2021

1. Jutro 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie Procesja i modlitwy za zmarłych o godz. 13.00 i Msza św. o godz. 13.30. W Dąbroszynie będzie tylko jedna Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 i modlitwy za zmarłych.
  2. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. W Dąbroszynie o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.
  3. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Wierni, którzy w 8 dowolnych dni listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 Spowiedź w Dąbroszynie w piątek od godz. 16.30.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej.
  7. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15.
  8. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  9. W tym tygodniu przypada: w czwartek św. Karola Boromeusza bpa.
  10. Można nabywać tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  11. Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 17.30
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców i opiekunów.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 14. XI. do 19. XI. Rozpoczęcie 14. XI. w niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 i po Mszy św. nauka. W pozostałe dni nauki o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.
  15. W niedzielę 7 listopada, odbędzie się Orszak Chrystusa Króla, który przejdzie w Warszawie od kościoła Świętego Krzyża, Krakowskim Przedmieściem przez plac Zamkowy, do Bazyliki Archikatedralnej. Rozpoczęcie o godzinie 12.00.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 31. 10. 2021