Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 30. 10. 2022

1. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie Procesja i modlitwy za zmarłych o godz. 13.00 i Msza św. o godz. 13.30. W Dąbroszynie będzie tylko jedna Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 i modlitwy za zmarłych.
  2. W środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.00, 16.30 dla dzieci i 18.00. W Dąbroszynie o godz. 17.00. Na każdej Mszy św. będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.
  3. Wierni, którzy 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego.
  4. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu.
  5. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 Spowiedź w Dąbroszynie w piątek od godz. 16.30 i Msza św.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej.
  8. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15.
  9. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  10. W tym tygodniu przypada: w piątek św. Karola Boromeusza bpa.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Nabożeństwo Różańcowe w październiku odprawiamy codziennie w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 17.00. W Dąbroszynie Różaniec odmawiamy codziennie wieczorem. Zakończenie nabożeństwa różańcowego w poniedziałek.
  13. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  14. W przyszłą niedzielę 6. XI. na cmentarzu Stalagu III C, Msza św. o godz. 14. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 13.30. Więcej informacji na plakacie.
  15. Rekolekcje Trzeźwościowe odbędą się w Rokitnie w dniach 11-13. 11. 2022 r.
  16. Całodobowa Adoracja odbędzie się z 4/5 listopada w Kościółku – Kaplicy. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek 4. XI. o godz. 21.00. Zakończenie w sobotę 5. XI. o godz. 18.00
  17. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy kaplicy. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 30. 10. 2022