Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 04. 11. 2018

1. W tygodniu przypada: w piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego Pp.
  2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. czytamy List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  6. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2019, pojedyncze i składane.
  7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  8. Wierni, którzy w dniach od 1. XI do 8. XI nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W przyszłą niedzielę 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości i 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich Mszach św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza św. dziękczynna za Polskę zostanie odprawiona w naszej parafii o godz. 9.30. Zapraszamy do licznego udziału.
  10. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W dzisiejszą niedzielę 4 listopada o godz. 14.00.  na terenie obozu jenieckiego STALAG III C w Drzewicach zostanie odprawiona Msza św. za pomordowanych i zmarłych z wycieńczenia bezimiennych jeńców spoczywających w zbiorowych mogiłach w drzewickim lesie. Również dziś o godz. 15.15 modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Szumiłowie przy ul. Kostrzyńskiej.
  12. W piątek o godz. 9.00 Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników z racji Rocznicy 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
  13. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.
  14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w przyszłą niedzielę 11 listopada na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nauka w Domu Katolickim im. Jana Pawła II (stara plebania).
  15. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  16. Trwają prace remontowe Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 04. 11. 2018