Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 03. 11. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro św. Karola Boromeusza Bpa, w sobotę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Dzisiaj I Niedziela miesiąca niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  3. Po Mszy św. rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  6. Wierni, którzy w dniach od 1. XI do 8. XI nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. W intencji Ojca św. można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub inną modlitwę. Odpust ten od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałych dniach roku jest odpustem cząstkowym.
  7. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30.
  8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  10. Nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie rozpocznie się w sobotę 9 listopada o godz. 18.00, a zakończy 10 listopada w niedzielę Mszą św. o godz. 7.30
  11. We wtorek o godz. 7.00 rano Msza św. za sp. Ks. Krzysztofa Szkwarka – w 3 rocznicę śmierci.
  12. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 10 listopada do 15 listopada 2019 r. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę 10 listopada o godz. 18.00 w kościele Mszą św. Po Mszy św. dalsze spotkanie w salce. Od poniedziałku do piątku nauki o godz. 19.00 w salce w Domu Katolickim (stara plebania).
  13. II Diecezjalne Spotkanie Kobiet odbędzie się 23 listopada br. (sobota) w parafii pw. św. Wawrzyńca w Babimoście. Rozpoczęcie w kościele o godz. 10.00 Zgłoszenia na babimost.parafia.info.pl
  14. Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej wraz z Zarządem zachęca do zapisywania się do  KSM w parafii.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim składamy najlepsze życzenia.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę zwykłą – 03. 11. 2019