Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 27. 10. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w piątek Wszystkich Świętych, w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  2. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym jest płyta o objawieniach Matki Bożej św. Bernadecie w Lourdes.
  3. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec w Dąbroszynie o 17.00
  4. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  5. Po Mszy św. rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.
  7. Jutro przypadają imieniny Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ks. Biskupa.
  8. Jutro też imieniny p. organisty Tadeusza Blumy. Będziemy się modlić w intencji Solenizantów.
  9. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie Procesja i modlitwy za zmarłych o godz. 13.00 i Msza św. o godz. 13.30. W Dąbroszynie będzie tylko jedna Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 połączona z procesją i modlitwami za zmarłych. Ofiary zebrane w Dąbroszynie na cmentarzu będą przeznaczone na remont kościoła w Dąbroszynie.
  10. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – dzień modlitw za zmarłych. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Dąbroszynie o godz. 11.00. Na każdej Mszy św. będą czytane wypominki i modlitwy za zmarłych.
  11. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Wierni, którzy w dniach od 1. XI do 8. XI nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myśli za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a mianowicie: Spowiedź św., Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca św. i całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu. W intencji Ojca św. można odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek modlitwę. Odpust ten od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałych dniach roku jest odpustem cząstkowym.
  12. W miesiącu listopadzie wypominki i modlitwy za zmarłych codziennie w dni powszednie na Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę wypominki o godz. 17.30
  13. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w środę od 17.30 i czwartek od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji i Różańca. Spowiedź w Dąbroszynie w czwartek od godz. 16.30. Będzie to spowiedź z racji I piątku i Wszystkich Świętych.
  14. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15.
  15. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.00
  16. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  17. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas II ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.
  18. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 10 listopada do 15 listopada 2019 r. Rozpoczęcie 10 listopada w niedzielę o godz. 18.00 w kościele Mszą św. Po Mszy św. dalsze spotkanie w salce. Od poniedziałku do piątku nauki o godz. 19.00 w salce w Domu Katolickim (stara plebania).
  19. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween. Halloween jest powiązany z okultyzmem, dlatego może zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokować do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.
  20. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Świat Pracy złożył 1100 zł. na relikwiarz do Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Dziękujemy p. Agnieszce i Grzegorzowi za złocenie zabytkowego ołtarza. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim składamy najlepsze życzenia.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 27. 10. 2019