Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 24. 10. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w czwartek świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu. W Dąbroszynie Różaniec codziennie wieczorem.
  4. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  5. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.
  6. W piątki o godz. 18.00 w salce na starej plebanii odbywają się spotkania muzyczne dla dzieci i spotkania scholii Iskierki. Zapraszamy dzieci i rodziców.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.
  8. We Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie o godz. 13.00 Procesja i modlitwy za zmarłych i o godz. 13.30 Msza św. W Dąbroszynie Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 W niedziele 7 listopada o godz. 14.00 Msza św. na Stalagu.
  9. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. trydencka.
  10. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  11. W czwartek przypadają imieniny Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. W czasie Mszy św. i na różańcu będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa.
  12. W czwartek przypadają także imieniny pana organisty Tadeusza Blumy. Na Mszy św. będziemy się modlić w intencji pana Tadeusza. Msza św. w intencji p. Tadeusza Blumy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.30
  13. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 14. XI. do 19. XI. Zachęcamy do udziału w kursie wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.
  14. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween. Halloween jest powiązany z okultyzmem, dlatego może zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokować do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.
  15. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. W ostatnim czasie zamontowaliśmy nową tablicę rozdzielczą do oświetlenia całego kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 24. 10. 2021