Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 23. 10. 2022

1. W tym tygodniu przypada: w piątek Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.
  3. Nabożeństwo Różańcowe w październiku odprawiamy codziennie w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. W Dąbroszynie Różaniec odmawiamy codziennie wieczorem.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.
  8. We Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie o godz. 13.00 Procesja i modlitwy za zmarłych i o godz. 13.30 Msza św. W Dąbroszynie Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00
  9. W piątek przypadają imieniny Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. W czasie Mszy św. i na różańcu będziemy się modlić w intencji Ks. Biskupa.
  10. W piątek przypadają także imieniny pana organisty Tadeusza Blumy. Na Mszy św. będziemy się modlić w intencji pana Tadeusza.
  11. W najbliższą sobotę 29. 10. br., w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. i o godz. 19.00 Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  12. Parafia w Witnicy organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 18-19 listopada. Wyjazd sprzed kościoła w Witnicy w piątek 18. XI. o godz. 14.00. Zapisy w Witnicy u ks. Kamila.
  13. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween.
  14. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 r. w trybie stacjonarnym w Zielonej Górze. Forma kursu: jednodniowy, od godziny 09.00 do 16.00 w IFT.
  15. Rekolekcje Trzeźwościowe odbędą się w Rokitnie w dniach 11-13. 11. 2022 r.
  16. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy kaplicy. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 23. 10. 2022