Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 13. 10. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Małgorzaty Marii Alacoque, we wtorek św. Teresy od Jezusa dz. i DK, w środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego bpa i męcz., w piątek św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o. 17.30. Różaniec w Dąbroszynie o 17.00
  4. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  5. Po Mszy św. rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  6. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  7. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z racji Dnia Papieskiego jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  8. W dzisiejszą niedzielę 13 października z racji Dnia Fatimskiego i Papieskiego odbędzie się tradycyjna Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Msza św. o godz. 18.00 i następnie około godz. 18.45 wyruszy Procesja. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. Dzisiaj nie będzie Różańca o godz. 17.30, Różaniec będzie w czasie procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, ministrantów i grupy modlitewne i ewangelizacyjne. Zabieramy ze sobą lampiony. Dokładny plan wywieszony jest na plakatach.
  9. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  10. W środę przypada 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
  11. W sobotę przepada rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  12. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne Kościoła.
  13. Jutro w poniedziałek imieniny obchodzi Siostra Przełożona Rosariana. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji Siostry Rozariany.
  14. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych na wszystkich Mszach św.
  15. Zapraszamy dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej ze szkół podstawowych. Spotkania w każdą sobotę o godz. 11.00 w świetlicy parafialnej (stara plebania). Zgłoszenia przyjmuje s. Franciszka.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Grupy Różańcowe z naszej parafii złożyły 1700 zł. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 13. 10. 2019