Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 10. 10. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jana XXIII pp, we wtorek bł. Jana Beyzyma kpł., w środę bł. Honorata Koźmińskiego kpł., w czwartek św. Małgorzaty Marii Alacoque dz., w piątek św. Teresy od Jezusa dz. i DK, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka Adoracja.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po Mszy św. krótka konferencja dla rodziców, opiekunów i dzieci.
  5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas V ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciel rodziców.
  6. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu lub w czasie podróży. W Dąbroszynie Różaniec codziennie wieczorem.
  7. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  8. Dzisiaj przypada Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z racji Dnia Papieskiego organizowana jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  9. Dnia 13 października, w najbliższą środę, z racji Dnia Fatimskiego i Dnia Papieskiego odbędzie się tradycyjna Procesja Fatimska z Figurą MB Fatimskiej ulicami naszego miasta. Msza św. o godz. 18.00 i następnie około godz. 18.35 wyruszy Procesja. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. W środę nie będzie różańca o godz. 17.30, Różaniec będzie w czasie procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, ministrantów i grupy modlitewne i ewangelizacyjne. Zabieramy ze sobą lampiony. W czasie procesji zachowujemy odstępy i reguły sanitarne.
  10. W czwartek imieniny obchodzi Siostra Przełożona Rosariana. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji Siostry Rozariany.
  11. W czwartek obchodzi swoje święto Straż Honorowa na Mszy św. o godz. 18.00
  12. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów i emerytowanych nauczycieli.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 krótkie spotkanie z uczniami klas VI ze szkoły podstawowej nr1 i nr 4 oraz ich rodzicami.
  14. Instytut Filozoficzo –Teologiczny w Zielonej Górze przyjmuje kandydatów na magisterskie studia teologiczne. Zapisy do 28. X. br.
  15. Dnia 20. 10. w środę, o godz. 18.00 Msza św. a następnie po Mszy św. Adoracja i modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez grupę modlitewną: Odnowa w Duchu Św.
  16. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.
  17. XXII Lubuski Tydzień Seniora w dniach 11-16 października na terenie całego województwa organizuje samorząd województwa lubuskiego. Mszę św. inauguracyjną w intencji seniorów 12 października w konkatedrze pw. św Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze o godz. 9.00 sprawować będzie bp Tadeusz Lityński.
  18. W przyszłą niedziele o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. w kościółku – kaplicy.
  19. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy grupom różańcowym za złożenie 1000 zł. na potrzeby kościoła. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą – 10. 10. 2021