Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 03. 10. 2021

 1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek NMP Różańcowej.
 2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów. Po Mszy św. krótka konferencja dla rodziców, opiekunów i dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
 5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciel rodziców.
 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Grup Różańcowych z racji MB Różańcowej.
 7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Róży Różańcowej Rodziców.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas V ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciele rodziców.
 9. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu lub w czasie podróży. W Dąbroszynie Różaniec codziennie wieczorem.
 10. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z racji Dnia Papieskiego będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 13. Dnia 13. X. odbędzie się Procesja Fatimska z Figurą MB Fatimskiej i Różaniec Fatimski ulicami naszego miasta. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Procesji: dzieci, młodzież i dorosłych.
 14. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii.
 15. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie.
 16. Jutro przypadają imieniny s. Franciszki. Na Mszach św. i Różańcu będziemy się modlić za s. Franciszkę. O godz. 7.00 rano Msza św. w intencji s. Franciszki z racji imienin.
 17. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 03. 10. 2021