Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 02. 10. 2022

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek NMP Różańcowej.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  3. Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu lub w czasie podróży. W Dąbroszynie Różaniec odmawiamy codziennie wieczorem.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Gość Extra – poświęcony św. s. Faustynie i nabożeństwu do Miłosierdzia Bożego.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji.
  6. W Dąbroszynie w piątek spowiedź i Różaniec od godz. 16.30 i Msza św.
  7. W dniach 21-23 października br. w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs ma formę warsztatów weekendowych, prowadzony jest przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i jest doskonałą okazją do wzajemnego, lepszego poznania się osób planujących wspólne życie. Świadectwa dotychczasowych uczestników i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej:  https://spotkaniamalzenskie.pl/dla-narzeczonych/. Zapisy na kurs przyjmowane są pod numerem telefonu podanym na plakacie.
  8. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych na Mszach św.
  9. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowani z kl. 8 SP i chętnych z kl. 7 SP. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne i zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII.
  10. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w kościele rodziców i dzieci klas I ze szkoły podstawowej nr 1 i 4.
  11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. W ostatnią niedzielę przeżywaliśmy Festyn Parafialny. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Parafialnego w Kostrzynie. Dziękujemy sponsorom, scholi Iskierki, zespołom wokalno – muzycznym, Księżom i Siostrom Pasterkom, Katechetom, Grupom parafialnym, Miastu, MZK za skoszenie trawy, MOSiR, obsługującym stoiska i miejsca zabaw dla dzieci, dziękujemy za upieczenie ciasta.
  13. Zapraszamy dziewczynki do wspólnoty Bielanek – Dziewczęcej Służby Maryjnej. Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 11.00 na starej plebanii.
  14. Rekolekcje Trzeźwościowe odbędą się w dniach 07-09.10.2022 r. w Rokitnie. Konferencje będzie głosił: Tomasz Kryger OFM Cap – z Parafii św. Antoniego w Nowej Soli; znawca zagadnień związanych z trzeźwością. Koszt pobytu i wyżywienia wynosi 180 zł od osoby + 10 zł. na cele organizacyjne.
  15. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
  16. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. w intencji s. Rafaeli z racji imienin, natomiast we wtorek o godz. 18.00 Msza św. imieninowa w intencji s. Franciszki.
  17. Rozprowadzamy żonkile jako pomoc na utrzymanie Hospicjum w Gorzowie Wlkp.
  18. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Trwają prace remontowe przy elewacji zabytkowej kaplicy. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów i Solenizantów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 02. 10. 2022