Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 06. 10. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek NMP Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka Bpa, w czwartek bł. Marii Angelii Truszkowskiej zak., w piątek św. Jana XXIII Pp, w sobotę bł. Jana Beyzyma kpł.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  3. Msze św. dla dzieci odprawimy w niedzielę i święta o godz. 11.00. Na Msze św. przychodzą dzieci z rodzicami i opiekunami. Dla młodzieży Msza św. o godz. 12.30
  4. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii.
  5. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o. 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła niech odmawia Różaniec w domu.
  6. Nabożeństwo Różańcowe w Dąbroszynie codziennie przy figurze Matki Bożej o godzinie 17:00
  7. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00, w kaplicy bocznej naszego kościoła będzie sprawowana dodatkowa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka). W czasie liturgii posługę muzyczną podejmie parafialna schola gregoriańska.
  8. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
  9. Po Mszy św. rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  11. W ostatnią niedzielę po Mszach św. odbyła zbiórka do puszek na protezy do obu rąk dla Natali Bogdan z Kostrzyna. Zebrano 15212 zł. Rodzina dziękuje za złożone ofiary. W intencji ofiarodawców o. Bogusław odprawi Mszę św. Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół od godz. 12.00 będzie festyn, w czasie którego również będzie zbiórka dla Natali.
  12. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Kostrzynie po Mszy św. wieczornej, w Dąbroszynie na Mszy świętej o 11:00, po Mszy świętej spotkanie z zelatorami oraz członkami Dąbroszyńskiego Żywego Różańca.
  13. W dzisiejszą niedzielę 6 października po Mszy świętej o godzinie 11:00 w Dąbroszynie spotkanie dla rodziców i dzieci klas III z Dąbroszyna przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  14. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z racji Dnia Papieskiego będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na wsparcie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  15. W przyszłą niedzielę 13 października z racji Dnia Papieskiego odbędzie się tradycyjna Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Msza św. o godz. 18.00 i następnie około godz. 18.45 wyruszy Procesja. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. W przyszłą niedzielę nie będzie Różańca o godz. 17.30, Różaniec będzie w czasie procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, ministrantów i grupy parafialne. Zabieramy ze sobą lampiony. Dokładny plan wywieszony jest na plakatach.
  16. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.
  17. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: godz. 17.30 Różaniec dla wszystkich, godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 – prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. O godz. 21.00 zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  18. W środę o godz. 9.00 rano Msza św. z racji XX – lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kostrzynie.
  19. W sobotę 12 października organizujemy wyjazd na czuwanie modlitewne AKATYST ku czci Matki Bożej do Wyższego Seminarium w Paradyżu. Wyjazd o 15:30, powrót około 23:00. Zapisy do czwartku 10 października u ks. Piotra. Zapraszamy
  20. Zapraszamy dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej ze szkół podstawowych. Spotkania w każdą sobotę o godz. 11.00 w świetlicy parafialnej (stara plebania). Zgłoszenia przyjmuje s. Franciszka.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę zwykłą – 06. 10. 2019