Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą – 26. 09. 2021

1. W poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima kpł. i DK, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz. i DK, w sobotę świętych Aniołów Stróżów.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Migrantów i Uchodźców.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  6. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas II ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciel rodziców.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciel rodziców.
  8. W każdy wtorek po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Zapraszamy panie i mężczyzn na próby, także nowych chętnych.
  9. W dzisiejszą niedzielę na Mszach św. liczenie wiernych.
  10. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. trydencka w kościółku – kaplicy.
  11. W piątek 1 października rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30
  12. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji i poprowadzenia Różańca. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00.
  13. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  14. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  15. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  16. We wtorek o godz. 15.00 włączymy się do światowej modlitwy: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zbieramy się o godz. 15.00 tradycyjnie w ustalonych punkach w Kostrzynie i w Dąbroszynie na wspólną modlitwę. Na Koronkę zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i katechetów.
  17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  18. Od przyszłej niedzieli zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
  19. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  20. W piątek o godz. 18.00 spotkanie i próba śpiewu dla dziewczynek i chłopców ze scholii Iskierki. Zapraszamy dziewczynki do zapisywania się do scholii.
  21. Dnia 2 października, w najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka Grup Różańcowych i Margaretek do Rokitna. Zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00
  22. Po Mszach świętych przedstawiciele grup parafialnych rozprowadzają fanty z festynu.
  23. W środę o godz. 7.00 rano Msza św. w intencji s. Rafaeli z racji imienin.
  24. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Spis jest obowiązkowy. Można spisać się samodzielnie przez Internet, dzwoniąc na infolinię lub skorzystać z pomocy w Urzędzie Miasta. Czas na spisanie się mija 30 września.
  25. Duszpasterstwo Świata Pracy ufundowało nowe ampułki do kościoła. W ostatnim czasie zostały przeprowadzone i zakończone remonty dzwonów przy naszym kościele parafialnym. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą – 26. 09. 2021