Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę w zwykłą – 29. 09. 2019

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w poniedziałek św. Hieronima kpł. i DK, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz. i DK, w środę świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej dz.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  3. Msze św. dla dzieci w niedzielę i święta o godz. 11.00. Na Msze św. przychodzą wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami. Dla młodzieży Msza św. o godz. 12.30
  4. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii.
  5. We wtorek 1 października rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o. 17.30.
  6. Nabożeństwo Różańcowe w Dąbroszynie codziennie przy figurze Matki Bożej o godzinie 17:00 – prowadzi Żywy Różaniec, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca i czwartków, wtedy różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Dąbroszynie po Mszy świętej o godz.: 17:00.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji i poprowadzenia Różańca. W czwartek przypadają modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00.
  8. W najbliższą niedzielę, 6 października o godz. 16:00, w kaplicy bocznej naszego kościoła będzie sprawowana dodatkowa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka). W czasie liturgii posługę muzyczną podejmie parafialna schola gregoriańska.
  9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  10. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  11. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  12. Od przyszłej niedzieli zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
  13. Od przyszłej niedzieli rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  14. Zapraszamy na próby chóru parafialnego we wtorki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych do zapisywania się do chóru.
  15. W dzisiejszą niedzielę s. Rafaela obchodzi imieniny. Na Mszy św. o godz.11.00 będziemy się modlić w intencji Siostry.
  16. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.
  17. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na protezy do obu rąk dla Natali Bogdan z Kostrzyna.
  18. Dzisiaj grupa młodzieżowa po Mszach św. będzie rozprowadzać wyroby artystyczne, z których dochód jest przeznaczony  na pomoc dla Natali.
  19. W najbliższą w sobotę dnia 5 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańcowa i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Zapisy w zakrystii lub u p. Alfredy Gruszeckiej. W Rokitnie będzie również obchodzona I sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.
  20. Ostateczny termin do którego młodzież z klas 7 może się zapisać na przygotowanie do sakramentu bierzmowania to wtorek 1 października 2019 roku – w tym dniu można to uczynić w kancelarii parafialnej od godz.: 16:00 do 17:00. Koniecznie przy zapisie musi być przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny kandydata oraz sam kandydat.
  21. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca w Kostrzynie po Mszy św. wieczornej, natomiast w Dąbroszynie na Mszy świętej o 11:00, po mszy świętej spotkanie z zelatorami oraz członkami Dąbroszyńskiego Żywego Różańca.
  22. W przyszłą niedzielę 6 października po Mszy świętej o godzinie 11:00 w Dąbroszynie spotkanie dla rodziców i dzieci klas III z Dąbroszyna przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  23. W piątek przypadają imieniny s. Franciszki. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji s. Franciszki.
  24. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła, dziękujemy p. Agnieszce i Grzegorzowi za złocenie zabytkowego ołtarza. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę w zwykłą – 29. 09. 2019