Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę w zwykłą – 22. 09. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. ojca Pio z Pietrelciny, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława M.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Msze św. dla dzieci w niedzielę i święta o godz. 11.00. Na Msze św. przychodzą wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami. Dla młodzieży Msza św. o godz. 12.30
  4. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci z przedszkola – grupy starsze, ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  5. W dzisiejszą niedzielę przypada Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty do Rokitna.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kurs Alfa. Jest to cykl 10 spotkań, na które składają się: kolacja, wykład i dyskusja. Kurs Alfa skierowany jest do wszystkich osób chcących poznać lub uporządkować podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej i doświadczyć wspólnoty kościoła. Kurs rozpoczyna się jutro w poniedziałek 23 września o godzinie 19.00 w restauracji „Kręgielnia”. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  8. W sobotę o godz. 15.00 włączymy się do światowej modlitwy: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zbieramy się o godz. 15.00 tradycyjnie w ustalonych punkach w Kostrzynie i w Dąbroszynie. W Kostrzynie: na Placu Wojska Polskiego, ul. Wędkarska, skrzyżowanie Gorzowskiej i Wędkarskiej, Os. Warniki – przy krzyżu. Na Koronkę zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i katechetów.
  9. Zapraszamy na próby chóru parafialnego we wtorki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych do zapisywania się do chóru.
  10. Iskierki i dzieci, które chciałby rozpocząć przygodę ze śpiewem w naszej parafii zapraszamy na spotkania w każdy czwartek o godz. 17:30 w salce na starej plebanii.
  11. Młodzież i dorosłych zapraszamy do zespołu muzycznego naszej parafii posługującego na Mszach świętych w niedzielę o 12:30. Spotkania w poniedziałki o godzinie 19:00 w salce przy kancelarii na plebani.
  12. Młodzież chcąca rozpocząć dwuletnie przygotowanie do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami będzie miała pierwsze spotkanie połączone z zapisami w niedzielę 29 września 2019 r. rozpoczynające się Mszą św. o godzinie 12:30.
  13. Młodzież kontynuująca przygotowanie do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej będzie miała spotkanie z księdzem opiekunem 27 września 2019 r. w kościele w Kostrzynie – rozpoczynające się Mszą świętą o godzinie 18:00.
  14. Zapisy i pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów 28 września o godzinie 10:00 w kościele. Zachęcamy chłopców do służby przy ołtarzu.
  15. Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w małych grupach oraz chętnych, którzy podjęliby taką posługę odbędzie się we wtorek 24 września po Mszy świętej wieczornej na plebani.
  16. W przyszłą niedzielę s. Rafaela obchodzi imieniny. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić w intencji Siostry.
  17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. Spotkanie poprowadzi ksiądz i przedstawiciel rodziców.
  18. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na protezy do obu rąk dla Natali Bogdan z Kostrzyna.
  19. Dnia 5 października w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańcowa i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Zapisy w zakrystii.
  20. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w inicjatywie modlitewnej Polska pod Krzyżem. Zarówno uczestnikom we Włocławku – Kruszynie, jak również w Rokitnie, na Jasnej Górze i na Starym Kostrzynie. Dziękujemy także uczestnikom I Diecezjalnego Kongresu Trzeźwości i Mężczyznom w Pielgrzymce do Międzyrzecza.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła i na złocenie zabytkowego ołtarza. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę w zwykłą – 22. 09. 2019