Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 21. 10. 2018

1. W tygodniu przypada: w poniedziałek św. Jana Pawła II, we wtorek św. Józefa Bilczewskiego Bpa, w środę św. Antoniego Marii Clareta Bpa, w przyszłą niedzielę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, i Gość Niedzielny.
  3. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16.30. Różaniec w Dąbroszynie wieczorem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie i odmawiania Różańca w gronie rodzinnym.
  4. Przeżywamy 100 dni trzeźwości na 100 – lecie odzyskania Niepodległości.
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii.
  6. Rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2019, pojedyncze i składane.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Zachęca my do modlitwy w intencji Ks. Biskupa.
  9. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone an cele misyjne.
  10. Osoby kontynuujące przygotowanie do bierzmowania z grupy starszej obowiązkowo przychodzą na spotkanie weryfikacyjne z księdzem opiekunem, które odbędzie się w kancelarii w sobotę 27 października: z klasy ósmej podstawowej o 12:00 a z klasy trzeciej gimnazjum o 13:00. Nieobecność jest wyrazem zrezygnowania z dalszego przygotowania.
  11. Kandydaci do bierzmowania, którzy złożyli deklarację o rozpoczęciu przygotowania w tym roku szkolnym (grupa młodsza) mają spotkanie z księdzem opiekunem w piątek 26 października w kościele o godzinie 18:45
  12. W najbliższą niedzielę, 28 października, o godz. 16:00 w kaplicy bocznej, przy zabytkowym ołtarzu, będzie sprawowana dodatkowa Msza święta – msza trydencka (w języku łacińskim, ze śpiewem gregoriańskim). Informację na ten temat znajdziemy również na plakatach.
  13. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Jeruzalem” zaprasza w najbliższą sobotę 27 października, na wspólne świętowanie 20-lecia swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy modlitwa dziękczynienia i prośby o napełnienie Duchem Świętym, a następnie poczęstunek dla wszystkich.
  14. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  15. Dzisiaj na Mszach św. liczenie wiernych.
  16. W dniu 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie Msza św. o godz. 12.00. i po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
  17. Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury, ośrodek prowadzony przez Księży Jezuitów w Warszawie Falenicy w dniach od 12 do 15 listopada organizuje „Rekolekcje dla seniorów pt.  Czy naprawdę wierzysz?” Każdego dnia między innymi Msza święta, dwie konferencje i adoracje Najświętszego Sakramentu. W trakcie rekolekcji będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Lemiesz SJ
  18. Przestrzegamy rodziców przed niebezpieczną zabawą w pogańskie Halloween. Halloween jest powiązany z okultyzmem, dlatego może zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokować do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Przeciw Halloween sprzeciwiają się chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci.
  19. Trwają prace remontowe Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 21. 10. 2018