Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 20. 10. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek bł. Jakuba Strzemię bpa, we wtorek św. Jana Pawła II Pp., w środę św. Józefa Bilczewskiego bpa, w czwartek bł. Jana Balickiego kpł., w sobotę bł. Celiny Borzęckiej.
  2. Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. Modlimy się w intencji misjonarzy i o nowe powołania.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W miesiącu październiku odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o. 17.30. Różaniec w Dąbroszynie o 17.00
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Ofiary składamy najlepiej w kopercie na tacę lub w zakrystii. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary.
  6. Po Mszy św. rozprowadzamy kalendarze diecezjalne na rok 2020 – zarówno pojedyncze jak i składane.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę za zmarłych, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii.
  8. Dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie o godz. 13.00 procesja i modlitwy za zmarłych i o godz. 13.30 Msza św. na cmentarzu. W Dąbroszynie Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00
  9. Dzisiaj liczenie wiernych na wszystkich Mszach św.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas II ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 20. 10. 2019