Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 17. 10. 2021

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia, we wtorek rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środę św. Jana Kantego kpł., w piątek św. Jana Pawła II pp., w sobotę św. Józefa Bilczewskiego bpa.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny.
  3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas VI ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4.
  4. Nabożeństwo Różańcowe w październiku w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.30 i w kaplicy o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży w piątek o 17.30. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia różaniec w domu. W Dąbroszynie Różaniec codziennie wieczorem.
  5. Zbieramy ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  7. W piątki o godz. 18.00 w salce na starej plebanii odbywają się spotkania muzyczne dla dzieci i spotkania scholii Iskierki. Zapraszamy dzieci i rodziców.
  8. Dnia 20. 10. w środę, o godz. 18.00 Msza św. a następnie po Mszy św. Adoracja i modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez grupę modlitewną: Odnowa w Duchu Św.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św., wypominki i zyskiwanie odpustów za zmarłych. Na kartkach wypominkowych czytelnie wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki składamy w kopercie na tacę lub oddajemy w zakrystii. Kartki wypominkowe wystawione są na stolikach.
  10. We Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie o godz. 13.00 Procesja i modlitwy za zmarłych i o godz. 13.30 Msza św. W Dąbroszynie Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00 W niedziele 7 listopada o godz. 14.00 Msza św. na Stalagu.
  11. Dzisiaj o godz. 13.30 dodatkowa Msza św. w kościółku – kaplicy.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. trydencka.
  13. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej w Dąbroszynie wraz z rodzicami przychodzą dzisiaj 17.10 (w niedzielę) na mszę św. o 11:00 w Dąbroszynie na comiesięczne spotkanie formacyjne.
  14. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy młodszej – 7 klasa szkoły podstawowej z Kostrzyna, która zadeklarowała rozpoczęcie przygotowywania będzie miała spotkanie z księdzem opiekunem w przyszłą niedzielę 24 października – rozpoczęcie mszą świętą o 12:30. Obecność obowiązkowa.
  15. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami w sobotę 23 października o godz. 10:00.
  16. Dnia 25. X. w poniedziałek, organizowany jest wyjazd autokarowy do Gorzowa Wlkp. na film o Kard. Wyszyńskim. Wyjazd o godz. 18.00, film o 19.30. Zapisy w zakrystii.
  17. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 17. 10. 2021