Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 13. 09. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek NMP Bolesnej, w środę świętych męcz. Korneliusza pp. i Cypriana bpa, w piątek św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski, w sobotę św. Januarego.
  2. Jutro z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego całodzienna Adoracja w kaplicy. Zachęcamy do przychodzenia na Adorację.
  3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec na godz. 20.00.
  5. W dzisiejszą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 –przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 – grupa I i o 12.30 – grupa II. Od poniedziałku do czwartku dzieci będą przeżywać Biały Tydzień – czyli codziennie przychodzą w strojach komunijnych na Mszę św. na godz. 18.00. Dziękujemy Rodzicom i s. Franciszce za przygotowanie dzieci do I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 – grupa III i ze Szkoły Podstawowej Nr 1 – grupa IV, przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i rodziny będzie w piątek 18. 09. o godz. 16.00
  7. Dzisiaj nasza parafia organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Polska Pod Krzyżem, na które złożą się Droga Krzyżowa przy ruinach kościoła Farnego, oraz Procesja Fatimska – przejście Promenadą i Różaniec na Granicy. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych oraz grupy parafialne. Pomagajmy sobie wzajemnie w dowiezieniu chętnych na Stary Kostrzyn.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  9. W czwartek 17. 09. przypada Dzień Sybiraka.
  10. W piątek o godz. 18.00 w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie Msza św., a po Mszy wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa do Górzycy i spowrotem do Kostrzyna. Chętni zgłaszają się u organizatorów.
  11. W sobotę 19. 09. na Starym Kostrzynie o godz. 11.00 przy ruinach kościoła Maryjnego – Farnego odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne dla upamiętnienia 75 rocznicy zakończenia walk o Kostrzyn i 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej.
  12. W najbliższą sobotę 19 września rozpocznie się w naszej parafii o godz. 17.30 Nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II. Relikwie będą do wtorku. Zapraszamy na uroczystości Nawiedzenia. Prosimy grupy modlitewne do włączenia się w prowadzenie modlitw. Nawiedzenie Relikwii jest pod patronatem Akcji Katolickiej.
  13. W sobotę 19. 09. odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza.
  14. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  15. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.
  16. Zbiórka na Ziemię Świętą przeprowadzana tradycyjnie w Wielki Piątek odbędzie się do puszek dzisiaj 13 września, w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
  17. Od wtorku 8 września trwają 33 – Dniowe Rekolekcje Internetowe: Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi, który dokona się 13. 10. br. Na specjalnie przygotowanej stronie  internetowej:oddanie33.pl – znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Zachęcamy do włączenia się w Rekolekcje jeszcze nie zdecydowanych.
  18. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy     zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 13. 09. 2020