Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 12. 09. 2021

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbywają się uroczystości beatyfikacji: St. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma Bpa i DK, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę NMP Bolesnej, w czwartek świętych męcz. Korneliusza Pp i Cypriana Bpa, w piątek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Bpa, w sobotę św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, Patrona młodzieży i ministrantów.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i i Gość Extra – specjalne wydanie albumowe z racji beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej Nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  5. W dzisiejszą niedzielę, z racji beatyfikacji Kard. St. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, Święta Podwyższenia Krzyża Świętego i Rocznicy Objawień Fatimskich, nasza parafia organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Kostrzyn pod Krzyżem, na które złożą się: Droga Krzyżowa przy ruinach kościoła Farnego, Procesja Fatimska – przejście Promenadą i Różaniec Fatimski na Granicy. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych oraz grupy parafialne. Pomagajmy sobie wzajemnie w dowiezieniu chętnych na Stary Kostrzyn.
  6. Dnia 25. 09. odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza do Sanktuarium Pięciu Braci Męczenników. Dokładny plan zamieszczony jest na Plakatach.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami i dziećmi klas I ze szkoły podstawowej Nr 1 i Nr 4. Spotkanie poprowadzi ksiądz proboszcz i przedstawiciel rodziców.
  9. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  10. Ksiądz Biskup Ordynariusz Tadeusz Lityński w czwartek w Katedrze Gorzowskiej wręczył odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej”. Z naszej parafii zostały odznaczone: p. Alfreda Gruszecka i p. Halina Kochanowska. Gratulujemy odznaczonym za tak piękne wyróżnienie i dziękujemy za ich zaangażowanie w życie parafii i Diecezji. Więcej informacji znajduje się w dzisiejszej Niedzieli, Gościu Niedzielnym, oraz na stronie internetowej Gościa Niedzielnego i parafialnej stronie internetowej.
  11. We piątek 17 września przypada Dzień Sybiraka. O 11.30 modlitwy na cmentarzu przed Pomnikiem Ofiar Terroru, o godz. 17.00 w naszym kościółku-kaplicy Msza św. w intencji Sybiraków.
  12. Zespół Młodzi Duchem działający w naszej parafii poszukuje gitarzystów. Osoby, które chciałyby pomóc w posłudze prosimy o kontakt z ks. Piotrem. Także osoby, które chciałby posługiwać darem śpiewu w zespole również zapraszamy.
  13. Wspólnota rodziców modlących się za dzieci zaprasza 19.09.2021 r. na pielgrzymkę do Skrzatusza na Odpust Matki Bożej Bolesnej. Kontakt tel. 668413476
  14. Zapraszamy chętne dziewczynki od 6 lat do wspólnoty parafialnej Bielanek czyli Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę 18 września na godz. 11.00. Szczegółowych informacji udziela s. Franciszka – opiekunka grupy.
  15. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Parafialnego w Kostrzynie. Dziękujemy sponsorom, zespołom wokalno – muzycznym, Księżom i Siostrom Pasterkom, Katechetom, Grupom parafialnym, Miastu, MZK za skoszenie trawy, MOSiR, obsługującym stoiska i miejsca zabaw dla dzieci, dziękujemy za upieczenie ciasta.
  16. Nasza parafia organizuje 4 dniową Pielgrzymko – wycieczkę po Dolnym Śląsku wraz z dniem w Pradze w dniach od 7 do 10 października. Więcej informacji na plakacie i u ks. Piotra. Zostało jeszcze kilka miejsc, osoby zainteresowane proszone są o skontaktowanie w dniu dzisiejszym z księdzem Piotrem.
  17. Zespół Młodzi Duchem działający w naszej parafii poszukuje gitarzystów, osoby, które chciałyby pomóc w posłudze prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
  18. Spotkane kandydatów do bierzmowania kontynuujących przygotowanie (obecnie z ósmych klas) z księdzem opiekunem w przyszłą niedzielę 19 września, rozpoczęcie Mszą świętą o 12:30.
  19. Młodzież klas siódmych, która chce rozpocząć dwuletnie przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi na spotkanie w piątek 17 września o godzinie 18:40 w kościele.
  20. .Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej w Dąbroszynie z klas 3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami będą miały spotkanie w przyszłą niedzielę – rozpoczęcie Mszą świętą w Dąbroszynie o godz. 11:00
  21. W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą – 12. 09. 2021