Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 06. 09. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Melchiora Grodzickiego Kpł. i M., we wtorek Narodzenia NMP, w środę Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp., w sobotę Najświętszego Imienia Maryi.
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec na godz. 20.00.
  4. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: Msze św. w niedzielę w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 dla dzieci, 12.30 dla młodzieży i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci na Msze św. niedzielną.
  5. Rozpoczął się nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  6. Uczniowie, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi św., na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, niech to uczynią jak najszybciej.
  7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  8. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, oraz zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę. Komunię św. na rękę udziela ksiądz od strony kaplicy chrzcielnej, a do ust od strony Drogi Krzyżowej.
  10. W środę zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia oraz modlitwa wstawiennicza i o uzdrowienie. Zaprasza grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym.
  11. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 –przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 – grupa I i o 12.30 – grupa II. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i rodziny w piątek od godz. 16.00 – grupa I, od 17.00-grupa II
  12. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w sali konferencyjnej na plebanii. Zapraszamy nowych chętnych.
  13. Nasza parafia z racji zbliżającego się Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w przyszłą niedzielę dnia 13. 09., organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Polska Pod Krzyżem, na które złożą się Droga Krzyżowa przy ruinach kościoła Farnego, oraz Procesja Fatimska – przejście Promenadą i Różaniec na Granicy. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych i zapraszamy grupy parafialne.
  14. Zachęcamy do zapisywania się dzieci do scholii Iskierki i chłopców na ministrantów.
  15. W sobotę 12. 09. o godz. 11.00 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy chętne dziewczynki do wspólnoty.
  16. Dnia 19 września rozpocznie się w naszej parafii Nawiedzenie Relikwii i Obrazu św. Jana Pawła II.
  17. Także 19. 09. odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza.
  18. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  19. We wtorek 8 września rozpoczną się 33 – Dniowe Rekolekcje Internetowe: 8.09. – 10.10. 2020 r. Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi, który dokona się 13. 10. br.
  20. Rekolekcje, przygotowane w ramach projektu ODDANIE 33 będą odbywać się za pośrednictwem mediów w następujących formach:
  21. Na specjalnie przygotowanej stronie  internetowej: oddanie33.pl– na której znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji.
  22. Codziennie rano – na wszystkich kanałach oraz stronach zaangażowanych w projekt ODDANIE 33 pojawią się gotowe teksty oraz materiały video z medytacją na dany dzień rekolekcji.
  23. Codziennie będą się odbywać dwie transmisje na żywo:
    1. o 20:00 na YouTube – z KANAŁU “Miłujcie się!”sygnał będzie przekazywany na wszystkie inne kanały YouTube, zaangażowane w projekt
    2. o 21:15 na Facebooku, na stronie “Miłujcie się!”– “rekolekcje dla zabieganych” (skrócona do 15 minut forma rekolekcji
  24. Codziennie rekolekcje będą transmitowane w rozgłośniach radiowych. Rekolekcje rozpoczną się 8 września 2020 r. uroczystą mszą świętą w Gietrzwałdzie.  Dokładne informacje na stronie internetowej oddanie33.pl

25. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 06. 09. 2020