Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 05. 09. 2021

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek św. Melchiora Grodzieckiego Kpł. i M., w środę Święto Narodzenia NMP, w czwartek rocznica Poświecenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i i Gość Extra – specjalne wydanie albumowe z racji beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
  3. Rozpoczął się nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Uczniowie, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi św., na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, niech to uczynią jak najszybciej.
  4. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: Msze św. w niedzielę w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 dla dzieci, 12.30 dla młodzieży i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci na Msze św. niedzielną.
  5. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych. Dzieci przychodzą rodzicami.
  6. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych i zachowania dystansu.
  8. W dzisiejszą niedzielę, organizujemy Festyn Parafialny przy naszym kościele parafialnym w Kostrzynie. Festyn organizujemy jest dla uczczenia zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego kard. St. Wyszyńskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30, a następnie Festyn. Przewidziana jest orkiestra, występy artystyczne, liczne stoiska i wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dochód przeznaczony jest na pokrycie kosztów prac konserwatorskich przy elewacji zabytkowego kościółka adoracji.
  9. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Afganistanu.
  10. W przyszłą niedzielę, dnia 12. 09. br., z racji beatyfikacji Kard. St. Wyszyńskiego, Święta Podwyższenia Krzyża Świętego i Rocznicy Objawień Fatimskich, nasza parafia organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Polska Pod Krzyżem, na które złożą się: Droga Krzyżowa przy ruinach kościoła Farnego, Procesja Fatimska – przejście Promenadą i Różaniec Fatimski na Granicy. Zapraszamy Parafian i mieszkańców Kostrzyna.
  11. W czwartek przypada Rocznica Poświecenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp. i uroczystości w Katedrze: Godz. 30 – Preludium muzyczne i wykład „Kard. Stefan Wyszyński wobec Kościoła gorzowskiego w dobie stalinizmu. Okoliczności usunięcia administratora apostolskiego ks. dr. Edmunda Nowickiego” – ks. prof. Dariusz Śmierzchalski-Wachocz. Godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”.
  12. Dnia 25. 09. odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza do Sanktuarium Pięciu Braci Męczenników. Już dziś zachęcamy mężczyzn do udziału w pielgrzymce.
  13. Nasza parafia organizuje 4 dniową Pielgrzymko – wycieczkę po Dolnym Śląsku wraz z dniem w Pradze w dniach od 7 do 10 października. Więcej informacji na plakacie i u ks. Piotra. W związku z koniecznością potwierdzenia wyjazdu w miejscach odwiedzanych ks. Piotr prosi chętnych o jak najszybsze zapisanie się. W czwartek 9 września po Mszy wieczornej około 18:40 spotkanie organizacyjne.
  14. Zachęcamy do służby przy ołtarzu. Chłopców, którzy chcieliby spróbować posługi ministranckiej zapraszamy w sobotę 11 września o godzinie 11:00 na pierwszą zbiórkę kandydatów w kościele
  15. Zespół Młodzi Duchem działający w naszej parafii poszukuje gitarzystów. Osoby, które chciałyby pomóc w posłudze prosimy o kontakt z ks. Piotrem. Także osoby, które chciałby posługiwać darem śpiewu w zespole również zapraszamy
  16. .W dalszym ciągu trwają prace przy remoncie i konserwacji elewacji przy kościółku – kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i dobrodziejów, za dzieci i młodzież i wszystkich organizatorów i sponsorów Festynu.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 05. 09. 2021