Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 08. 09. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp., w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Msze św. dla dzieci w niedzielę i święta o godz. 11.00. Na Msze św. przychodzą wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami. Dla młodzieży Msza św. o godz. 12.30.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., ich Rodziców i Opiekunów.
  5. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się modlitewne czuwanie: „Polska pod Krzyżem” na lotnisku Włocławek – Kruszyn.
  6. Nasza Diecezja włącza się w inicjatywę modlitewną Polska Pod Krzyżem (polskapodkrzyzem.pl). Dlatego zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 14 i 15 września. Z tej racji czytany jest Komunikat Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego.
  7. Nasza parafia organizuje w przyszłą niedzielę na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 również modlitewne spotkanie Polska Pod Krzyżem, na które złożą się modlitwa pod Krzyżem przy ruinach kościoła Farnego oraz Procesja i Różaniec Fatimski. Zapraszamy do licznego udziału. Nasza parafia umieszczona jest na ogólnopolskiej i ogólnoświatowej mapie, miejscowości włączających się w inicjatywę modlitewną Polska Pod Krzyżem.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut F.- Teologiczny.
  9. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę. Również z naszej parafii udają się pielgrzymi autokarem.
  10. W sobotę od godz. 8.30 ks. Stanisław odwiedzi chorych posługą duszpasterską.
  11. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  12. Iskierki i dzieci, które chciałby rozpocząć przygodę ze śpiewem w naszej parafii zapraszamy na spotkania w każdy czwartek o godz. 17:30 w salce na starej plebanii.
  13. Młodzież i dorosłych zapraszamy do zespołu muzycznego naszej parafii posługującego na Mszach świętych w niedzielę o 12:30. Spotkania w poniedziałki o godzinie 19:00 w salce przy kancelarii na plebani.
  14. Młodzież chcąca rozpocząć dwuletnie przygotowanie do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami będzie miała pierwsze spotkanie połączone z zapisami w niedzielę 29 września 2019 r. rozpoczynające się Mszą św. o godzinie 12:30.
  15. Młodzież kontynuująca przygotowanie do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej będzie miała spotkanie z księdzem opiekunem 27 września 2019 r. w kościele w Kostrzynie – rozpoczynające się Mszą świętą o godzinie 18:00.
  16. W środę po Mszy św. wieczornej rozpoczynają się spotkania Kręgu Biblijnego.
  17. W czwartek 12 września z naszej parafii oraz z okolicznych miejscowości wraz z ks. Piotrem wyruszy Pielgrzymka  do Ziemi Świętej. Zbiórka wyjeżdżających o godzinie 22:15 na parkingu przy kościele.
  18. Zapisy i pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów 28 września o godzinie 10:00 w kościele. Zachęcamy chłopców do służby przy ołtarzu.
  19. Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w małych grupach oraz chętnych, którzy podjęliby taką posługę zapraszamy na spotkanie z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania w dniu 24 września po Mszy świętej wieczornej na plebani.

KOMUNIKAT WYDZIAŁU NAUKI KATOLICKIEJ

DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU UDZIAŁU DZIECI I MŁODZIEŻY

W LEKCJACH RELIGII W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

Zadaniem rodziców jest wychowanie w wierze swoich dzieci, dlatego powinni jako pierwsi i główni wychowawcy starać się o zapewnienie im pełnej formacji chrześcijańskiej, nie poprzestając na samej rodzinie jako podstawowej komórce wychowawczej, lecz m.in. posyłając dzieci na lekcje religii w przedszkolu i szkole.

Religia w publicznych szkołach i we wszystkich grupach przedszkolnych to przedmiot do wyboru, który staje się obowiązkowy po złożeniu stosownego oświadczenia przez rodziców lub pełnoletnich uczniów. Oświadczenie to nie musi być ponawiane każdego roku.

Często ani rodzice, ani uczniowie nie zdają sobie sprawy ze skutków podejmowanej decyzji o nieuczęszczaniu na lekcje religii. Niezapisanie dziecka na religię lub jego z niej wypisanie niesie ze sobą cały szereg konsekwencji poczynając od możliwości zaciągnięcia winy moralnej przez poważne naruszenie troski o wiarę i życie duchowe, aż do pozbawienia się możliwości przygotowywania do sakramentów Eucharystii, pokuty i pojednania oraz bierzmowania. Zamyka się również drogę do zostania chrzestnym lub świadkiem bierzmowania. Należy też pamiętać, że istnieje możliwość – po spełnieniu określonych warunków – ponownego zapisania ucznia na lekcje religii.

Serdecznie zachęcamy rodziców do sumiennego wypełnienia zobowiązania złożonego zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, do katolickiego wychowania w wierze swojego potomstwa.

1. W najbliższą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II. Jej książka o życiu rodzinnym i małżeńskim zatytułowana „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Koszt 20 zł.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą – 08. 09. 2019