Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 30. 08. 2020

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Bronisławy, w środę św. Stefana, w czwartek św. Grzegorza Wielkiego Pp i DK, w piątek bł. Marii Stelli i 10 Tow. Nazaretanek, w sobotę św. Marii Teresy z Kalkuty.
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i miesięcznik dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec na godz. 20.30.
  4. Dzisiaj w Kostrzynie Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie o godz. 11.00.
  5. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach św. będziemy się modlić w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
  6. We wtorek rozpoczyna się nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w Kostrzynie o godz. 8.00. Na Mszę św. zapraszamy uczniów, rodziców, wychowawców i katechetów. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, oraz zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę. Komunię św. na rękę udziela ksiądz od strony kaplicy chrzcielnej i witraży, a do ust od strony Drogi Krzyżowej.
  10. Dekretem Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, z dniem 25. 08. br., do naszej parafii został przydzielony ks. Tomasz Baczyński, dotychczas pracujący w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gorzowie Wlkp. Witamy Ks. Tomasza w naszej parafii i życzymy dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki NMP Matki Kościoła. Zapewniamy o modlitwie.
  11. W tym tygodniu przypadka I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 dla dorosłych, oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej i uczniów ze szkoły średniej z racji rozpoczęcia roku szkolnego.
  12. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 dla dorosłych i uczniów z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17.00 Msza św.
  13. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  14. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  15. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać adresy nowych chorych.
  16. Nasza parafia z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, jak co roku, dnia 13. 09. w niedzielę, organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 spotkanie modlitewne Polska Pod Krzyżem, na które złożą się Droga Krzyżowa przy ruinach kościoła Farnego oraz Procesja Fatimska – przejście Promenadą i Różaniec na Granicy.
  17. W czwartek o godz. 19.30 w sali konferencyjnej na plebanii, spotkanie uczących Katechetów.
  18. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: Msze św. w niedzielę w Kostrzynie: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 dla dzieci, 12.30 dla młodzieży i o godz. 18.00. W Dąbroszynie będą Msze św. o godz. 8.00 i 11.00
  19. W czwartek 3. 09. o godz. 17.00 w salce na starej plebanii, spotkanie organizacyjne scholii dziecięcej Iskierki. Na spotkanie zapraszamy dzieci ze scholii, rodziców i nowe chętne dzieci do śpiewu.
  20. Zapraszamy wszystkich kandydatów na ministrantów i chłopców chcących zostać ministrantem na spotkanie w sobotę 5 września o godzinie 11:00 w Kościele.
  21. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kontynuujących przygotowanie, odbędzie się w niedzielę 6 września godzina: 12:30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  22. W związku z prośbą Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze informujemy, że z dniem 1. września rozpocznie się w Polsce Powszechny Spis Rolny, który służy m.in. do opracowywania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających gospodarstwa rolne w województwie lubuskim o wypełnienie obowiązku spisowego w jednej z trzech metod: samospisu przez internet, spisu przez telefon oraz w trybie bezpośrednich wizyt rachmistrza spisowego. Więcej informacji można uzyskać na stronie: spisrolny.gov.pl
  23. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 30. 08. 2020