Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę w zwykłą – 01. 09. 2019

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Grzegorza Pp i DK, w środę bł. Marii Stelli i 10 Towarzyszek Nazaretanek, w czwartek bł. Matki Teresy z Kalkuty
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Od dzisiejszej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: Msze św. w niedzielę: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 dla dzieci, 12.30 dla młodzieży i o godz. 18.00. W Dąbroszynie będą Msze św. o godz. 8.00 i 11.00
  4. Jutro rozpoczyna się nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w Kostrzynie o godz. 8.00. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., ich Rodziców i Opiekunów.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie uczących katechetów.
  7. W dzisiejszą niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach św. modlimy się za obrońców Ojczyzny i wszystkich, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Z tej racji o godz. 14.00 będą biły dzwony w naszym kościele.
  8. Nasza Parafia, Burmistrz Miasta oraz Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego zapraszają Parafian i mieszkańców Miasta Kostrzyn nad Odrą na uroczysty koncert ,, W hołdzie wolności”, który odbędzie się dzisiaj 1 września  o godzinie 19:00 w naszym kościele. Koncert będzie hołdem dla wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za wolność Ojczyzny i za wiarę. Koncert „W hołdzie wolności” będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów wybitnych kompozytorów minionych epok. Szczegóły na naszej parafialnej stronie Internetowej, stronie Miasta i na plakatach.
  9. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się modlitewne czuwanie: „Polska pod Krzyżem” na lotnisku Włocławek – Kruszyn.
  10. Nasza Diecezja włącza się w inicjatywę modlitewną Polska Pod Krzyżem (polskapodkrzyzem.pl). Dlatego zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 14 i 15 września. W programie czuwania także Spotkanie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dokładny plan na plakacie.
  11. Nasza parafia jak co roku dnia 15. 09. w niedzielę organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 również modlitewne spotkanie Polska Pod Krzyżem, na które złożą się modlitwa pod Krzyżem przy ruinach kościoła Farnego oraz Procesja i Różaniec Fatimski.
  12. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  13. W tym tygodniu przypadka I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź czwartek i piątek od godz. 17.00 dla dorosłych oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej i uczniów ze szkoły średniej z racji rozpoczęcia roku szkolnego.
  14. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  15. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  16. W Dąbroszynie spowiedź w piętek od 16.30 dla dorosłych i uczniów z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17.00 Msza św.
  17. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w następną sobotę.
  18. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas I mają poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  19. Zachęcamy chłopców do zapisywania się na ministrantów, dziewczynki do Dziewczęcej Służby Maryjnej, do scholi Iskierki, młodzież i dorosłych do zespołu muzycznego.
  20. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, modlimy się za dzieci i młodzież rozpoczynający nowy rok szkolny i katechetyczny.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę w zwykłą – 01. 09. 2019