Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 23. 08. 2020

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Bartłomieja Ap., w środę NMP Częstochowskiej – odpust w Słońsku, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna Bpa i DK, w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec na godz. 20.30.
  4. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza św. w Kostrzynie.
  6. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci na Mszę św.
  7. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, oraz zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  8. Przełożona I Komunia św. dla dzieci jest planowana na 13 i 20 września. Dokładne informacje zawiązane z przygotowaniem dzieci i terminem Komunii św. udzielają uczący katecheci, czyli s. Franciszka i s. Rafaela.
  9. W środę przypada NMP Częstochowskiej. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, o godz. 15.00 ślubna i o godz. 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 16.30. Po Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
  10. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  11. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów po maturze do kapłaństwa. Zgłoszenia osobiście w Seminarium.
  12. Dekretem Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, z dniem 25. 08. br., ks. wikariusz Stanisław Dereń, zostaje przeniesiony na wikariusza do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gorzowie Wlkp. Dziękujemy Ks. Stanisławowi za 4 lata pracy w naszej parafii i życzymy dużo zdrowia, wiele łask i opieki Matki Bożej na nowej placówce. Zapewniamy o modlitwie.
  13. Specjalny Ośrodek Szkolono – Wychowawczy w Lipkach Wielkich przyjmuje kandydatów w zakresie szkoły podstawowej i zawodowej. Informacje na plakacie.
  14. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza do studiowania teologii w nowej formule. Wykłady odbywać się będą popołudniami od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30.
  15. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne. Ukończenie studiów podyplomowych umożliwia: uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii.
  16. Zgodnie z zaleceniem KEP miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.
  17. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 23. 08. 2020