Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę w zwykłą – 25. 08. 2019

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek NMP Częstochowskiej – odpust w Słońsku, we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna Bpa i DK, w czwartek Męczeństwo św. Jan Chrzciciela.
  2. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. Dzisiaj przypada Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
  4. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.
  5. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacyjnego porządku Mszy św. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: Msze św. w niedzielę będą odprawiane: o godz. 7.00; 9.30; 11.00 dla dzieci, 12.30 dla młodzieży i o godz. 18.00. W Dąbroszynie będą Msze św. o godz. 8.00 i 11.00
  6. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich. Przypominamy także o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszach św. będziemy modlić się za obrońców Ojczyzny i wszystkich, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny.
  8. Nasza Parafia, Burmistrz Miasta oraz Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego zapraszają Parafian i mieszkańców Miasta Kostrzyn nad Odrą na uroczysty koncert ,, W hołdzie wolności”, który odbędzie się 1 września  o godzinie 19:00 w naszym kościele. Koncert będzie hołdem dla wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za wolność Ojczyzny i za wiarę. Koncert „W hołdzie wolności” będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów wybitnych kompozytorów minionych epok. Szczegóły na naszej parafialnej stronie Internetowej i stronie Miasta.
  9. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się modlitewne czuwanie: „Polska pod Krzyżem” na lotnisku Włocławek – Kruszyn.
  10. Nasza Diecezja włącza się w inicjatywę modlitewną Polska Pod Krzyżem (polskapodkrzyzem.pl). Dlatego zaprasza do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 14 i 15 września. W programie czuwania także Spotkanie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali na Jasną Górę jako piesi lub duchowi pątnicy, a także sympatycy pielgrzymki. Rozpoczęcie w sobotę 14. 09. o godz. 11.00, a zakończenie w niedzielę rano Mszą św. o godz. 6.30
  11. Nasza parafia jak co roku dnia 15. 09. w niedzielę organizuje na Starym Kostrzynie o godz. 16.00 również modlitewne spotkanie Polska Pod Krzyżem, na które złożą się Droga Krzyżowa oraz Procesja i Różaniec Fatimski.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  13. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, modlimy się za dzieci i młodzież rozpoczynający nowy rok szkolny i katechetyczny.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę w zwykłą – 25. 08. 2019