Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 16. 08. 2020

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj dzień Imienin Ks. Bpa Stefana Regmunta, w poniedziałek św. Jacka kpł., w czwartek św. Bernarda Op. i DK, w piątek św. Piusa X, w sobotę NMP Królowej.
  2. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  3. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na Różaniec na godz. 20.30.
  4. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00.
  5. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci na Mszę św.
  6. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa podczas nabożeństw religijnych, oraz zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  7. Jutro ks. neoprezbiter o. Dawid Burza, augustianin z Kamienia Wielkiego, odprawi o godz. 18.00 Msze św. w naszym kościele i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
  8. Przełożona I Komunia św. dla dzieci jest planowana na 13 i 20 września. Dokładne informacje zawiązane z przygotowaniem dzieci i terminem Komunii św. udzielają uczący katecheci, czyli s. Franciszka i s. Rafaela.
  9. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów po maturze do kapłaństwa. Zgłoszenia osobiście w Seminarium.
  10. Również Zgromadzenie Sióstr Pasterek przyjmuje kandydatki do Zgromadzenia zakonnego. Bliższych informacji udzielają Siostry Pasterki.
  11. Dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Libanie w Bejrucie.
  12. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na studia podyplomowe – Ochrona małoletnich w Kościele katolickim, które będą realizowane w roku akademickim 2020/21
  13. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na studia podyplomowe – Kierownictwo duchowe, które będą realizowane w roku akademickim 2020/21. Przeznaczone głównie dla osób duchownych.
  14. Specjalny Ośrodek Szkolono – Wychowawczy w Lipkach Wielkich przyjmuje kandydatów w zakresie szkoły podstawowej i zawodowej. Informacje na plakacie.
  15. Instytut Filozoficzno -Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza do studiowania teologii w nowej formule. Wykłady odbywać się będą popołudniami od poniedziałku do czwartku od godziny 16:15 do godziny 20:30.
  16. Instytut Filozoficzno -Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne. Ukończenie studiów podyplomowych umożliwia: uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii.
  17. Zgodnie z zaleceniem KEP miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.
  18. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 16. 08. 2020