Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 14. 08. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda op. i DK
  2. Wczoraj w konkatedrze w Zielonej Górze został wyświęcony nowy biskup pomocniczy dla naszej diecezji Adrian Put. Modlimy się w intencji nowego Biskupa.
  3. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00
  4. Jutro 15. 08. przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. – jedno z największych świąt maryjnych. Na Mszach św. będzie poświecenie ziół, kwiatów i plonów z naszych pól i działek. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie biednych kościołów w Diecezji. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem obowiązkowym. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  5. 15 sierpnia przypada Rocznica cudu nad Wisłą, rocznica cudownej obrony Warszawy w 1920 r. i zwycięstwa Wojska Polskiego nad wojskami bolszewickimi. Jutro przypada też Święto Wojska Polskiego.
  6. Jutro 15 sierpnia w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne obchodzone w tym roku pod hasłem: „Aby wszyscy byli jedno”. Rozpoczęcie o godz. 10.30 modlitwą różańcową. Od godz. 10.30 okazja do spowiedzi, a o godz. 12.00 uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Adriana Puta. Obchodom towarzyszyć będzie Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa. Przewidziano również strefę relaksu dla dzieci i rodziców.
  7. W dzisiejszą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  8. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i abstynencji. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem.
  9. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawniają do katechizacji.
  10. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  11. Dekretem Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, ks. Piotr Deptuch został przeniesiony do parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. Ks. Piotr Mszę św. pożegnalną odprawi w przyszłą niedzielę w Dąbroszynie o godz. 11.00 i w Kostrzynie o godz. 12.30. Na Mszach św. będziemy się szczególnie modlić w intencji Ks. Piotra, a  także złożymy serdecznie podziękowanie za długoletnią pracę w naszej parafii.
  12. W dniach 21-23 października br. w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Kurs ma formę warsztatów weekendowych, prowadzony jest przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i jest doskonałą okazją do wzajemnego, lepszego poznania się osób planujących wspólne życie. Świadectwa dotychczasowych uczestników i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://spotkaniamalzenskie.pl/dla-narzeczonych/ .Zapisy na kurs przyjmowane są pod numerem telefonu podanym na plakacie. tel: 504 288 531 po 16:00
  13. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, Jubilatów, Solenizantów i przebywających na wakacjach i urlopach.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę zwykłą – 14. 08. 2022