Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę w zwykłą – 18. 08. 2019

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Bernarda Op. i DK, w środę św. Piusa X pp, w czwartek NMP Królowej, w sobotę św. Bartłomieja Ap.
  2. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
  5. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości.
  6. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. o godz. 11.00.
  7. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania i zapisywania dzieci i młodzieży na lekcje religii. Religia dla uczniów z rodzin katolickich jest obowiązkowa, zarówno dla dzieci ze szkoły podstawowej, jak i uczniów szkół średnich.
  8. Duszpasterstwo rolników zachęca do modlitwy o deszcz i o błogosławieństwo w pracach polowych dla rolników.
  9. Dnia 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się modlitewne czuwanie: „Polska pod Krzyżem”. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku Włocławek – Kruszyn. Rozpoczęcie o godz. 10.45. Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak organizatorzy zachęcają, by rejestrować wyjazdy na stronie polskapodkrzyzem.pl, pomoże to w organizacji spotkania modlitewnego.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę w zwykłą – 18. 08. 2019