Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 31. 07. 202

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa i DK, w czwartek św. Jana Marii Vianneya kpł., w sobotę święto Przemienienia Pańskiego
  2. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. na godz. 12.30 lub na inną godzinę. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00
  3. Trwa czas wakacyjny dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od 17.00 do 18.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30
  5. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15 i o godz. 7.00 Msza św.
  6. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  7. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków grupy Intronizacyjnej NSPJ.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  9. Jutro 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
  10. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W tym miesiącu nie spożywamy napojów alkoholowych i innych nie częstujemy alkoholem. Na Mszach św. modlimy się o trzeźwość Narodu. Dzisiaj czytany jest List na temat trzeźwości.
  11. We wtorek 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. W kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. By uzyskać odpust, należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską Ojcze nasz, Wyznanie Wiary, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  12. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Kandydaci zgłaszają się osobiście w seminarium. Dokładne informacje można uzyskać u księży i w biurze parafialnym.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  14. Prowadzone są zapisy na Podyplomowe 2 letnie studia teologiczno – katechetyczne. Wykłady odbywają się w soboty w Zielonej Górze. Dają uprawnienia do prowadzenia katechizacji na wszystkich poziomach. Dokładne informacje na plakacie.
  15. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  16. Przystanek Jezus odbędzie się w Czaplinku w dniach 1-7 sierpnia 2022 r.
  17. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Dziękujemy za ofiarowanie ampułek do Mszy św. i ofiarowanie nowego kropidła. Modlimy się w intencji ofiarodawców.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 31. 07. 202