Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 02. 08. 2020

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Jana Marii Vianneya kpł., w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika kpł.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. W kościółku – kaplicy odbywa się codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W okresie wakacyjnym w Kostrzynie w niedzielę i święta nakazane Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 12.30, 18.00 i 20.00. W Dąbroszynie w czasie wakacji Msza św. tylko o godz. 11.00. Spowiedź w dni powszednie od poniedziałku do soboty 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od 17.00 do 18.00. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów po maturze do kapłaństwa. Zgłoszenia osobiście w Seminarium.
  9. Również Zgromadzenie Sióstr Pasterek przyjmuje kandydatki do Zgromadzenia zakonnego. Bliższych informacji udzielają Siostry Pasterki.
  10. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i o naszej chrześcijańskiej postawie. Prosimy rodziców o posyłanie dzieci na Mszę św.
  11. W kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa.
  12. W tym roku ze względu na pandemię, w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, w naszej kaplicy adoracji: w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia o 20:30 zapraszamy na różaniec i Apel Jasnogórski szczególnie ogarniający dzieło pielgrzymkowe i wszystkie intencje pielgrzymów.
  13. Zapraszamy także na Różaniec do kościółka-kaplicy grupy ewangelizacyjne „Przyjaciele Jezusa”.
  14. Nasza parafialna grupa pielgrzymkowa – Tęczowa „Przymierze z Bogiem” zaprasza na jednodniową pielgrzymkę pieszą w najbliższą sobotę 8 sierpnia, zbiórka o 7:30 na placu przy naszym Kościele skąd wyruszymy przez Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Górzycy, gdzie o 12:00 będzie odprawiona msza święta, Żabice i Czarnów do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku, gdzie zakończy się pielgrzymowanie Apelem Jasnogórskim około godziny 19:00. Więcej informacji i zapisy (koniecznie do dnia poprzedzającego wyjście grupy) w sekretariacie pielgrzymkowym u Urszuli Wieliczko nr tel.: 534 292 244.
  15. W dniach 7 – 8 sierpnia w naszej parafii odbędą się warsztaty dla kobiet pod nazwą: Warsztaty Pisania Ikon, prowadzone przez malarkę Ewę Szlempo i Pracownię Rozwoju Osobistego „Od podstaw”. Więcej informacji na plakatach zamieszczonych w gablotce.
  16. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków grupy Intronizacyjnej NSPJ.
  17. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
  18. Dom Pomocy Społecznej „Dom Seniora” w Kostrzynie nad Odrą zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc w celu utworzenia lokalnej bazy wsparcia – wolontariuszy dla naszego „Domu Seniora”. Kontakt: „Dom Seniora”, Tel. 95-752-46-57. Więcej informacji w gablotce.
  19. Zgodnie z zaleceniem KEP miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości.
  20. W czwartek 6. 08. po Mszy św. wieczornej w kościółku – kaplicy rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu do piątku 7. 08. do Mszy św. rannej. Adoracja w intencji: O łaskę nawrócenia, o żywą wiarę, wierność Narodu Polskiego  Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i oddalenie pandemii koronawirusa.
  21. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Solenizantom i udającym się na wakacje życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą – 02. 08. 2020